Kiedy owulacja po poronieniu? [Porada eksperta]

2015-02-02 20:53 Barbara Grzechocińska

W dniu 1 grudnia 2014 stwierdzono u mnie obumarłą ciążę, był to jej 12 tydz. Miesiączkę dostałam już 29 grudnia, a 21 byłam na kontroli, wszystko było w porządku i po 2 miesiączkach lekarz pozwolił znowu starać się o dziecko. Kolejną miesiączkę dostałam 21 stycznia br., z tym że 8 dni wcześniej byłam u ginekologa, robiłam badania po poronieniu, tzn. posiew z pochwy oraz podstawowe badania (morfologia, posiew moczu, tsh). Pani doktor zrobiła badanie ginekologiczne, pobrała posiew, zrobiła USG i powiedziała, że widać na nim śliczny pęcherzyk owulacyjny, przypomnę, że było to 12 stycznia, a 21 stycznia dostałam już miesiączkę, przed którą trochę plamiłam. Podejrzewam, że to przez badanie ginekologiczne, które było dość bolesne. Jestem już po miesiączce, która trwała 4 dni, a od 26 stycznia robię testy owulacyjne, czyli już 3. dzień i wszystkie są pozytywne. Poza tym mam bóle w krzyżu, ból jajników i ogólnie brzuch taki ciężki jak przed miesiączką. Czy to możliwe, żebym miała znowu owulację? Testy na to wskazują, a jest to mój 8. dzień cyklu.

Owulacja może mieć miejsce 8. dnia cyklu. Nie mniej jednak testy owulacyjne nie mają 100% specyficzności. Może warto potwierdzić okres owulacyjny badaniem USG czy chociażby wyglądem śluzu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE