Jak ćwiczyć za zabiegu histeroskopii? [Porada eksperta]

2015-05-31 17:48 Barbara Grzechocińska

Zabieg histeroskopii miałam wykonany 25.05.2015. Mam zakaz wykonywania ciężkich ćwiczeń fizycznych. Co to znaczy ciężkich - czy zumba albo TBC są takimi ćwiczeniami? Pytam, ponieważ nie dostałam informacji od lekarza, jakie to mają być ćwiczenia, dla mnie żadne nie są ciężkie (pracuję w przedszkolu i jestem instruktorem fitness). Jakie mogą być powikłania poza krwawieniem?

Szkoda, że nie napisała pani, jaki rodzaj histeroskopii był przeprowadzony. Jeśli była to histeroskopia diagnostyczna, to może pani robić wszystko, co nie powoduje bólów brzucha i krwawienia. Jeśli zabiegowa i zabieg był niewielki, to jak wyżej. Jeśli natomiast był wykonany większy zabieg lub wystąpiły powikłania, to należy skonsultować się z lekarzem leczącym panią.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE