Czy to ciąża? [Porada eksperta]

2013-03-19 19:57
Porada ginekologa
Autor: Getty Images

Witam, mam 26 lat. 5 lat temu urodzilam synka, od 4 lat go już nie karmię. Od dwóch miesięcy zaobserwowałam zmiany w swoim ciele. Piersi powiększyly się i są opuchnięte. Pojawiły sie nowe rozstępy. Po naciśnięciu wypływa z nich płyn podobny do siary. 13.01 robilam test ciążowy w dniu spodziewanej miesiaczki - wyszedł negatywnie . Dwa dni później dostalam okres - jest skąpy (mniej wiecej wyglada tak jak końcówka  - 4,5 dzień). Mam podwyższoną temperaturę od 14 dni 37-37.5 w dniu miesiączki  - trwa do teraz (bez wzgledu na pore dnia). Nie jestem przeziębiona. Pojawila mi sie również kreska na brzuchu. Zaczyna się od spojenia łonowego (ma jakieś 10 cm). Czy mogę być w ciąży? Przypominam że robiłam test ciazowy. Z męzem stosujemy stosunek przerywany.

Na podstawie tego, co Pani napisała ciąży wykluczyć nie można. Test ciążowy, wprawdzie ma bardzo dużą czułość, ale nie wynosi ona 100%. Biorąc pod uwagę skąpe, nietypowe krwawienie miesiączkowe powinna Pani zgłosić się do lekarza osobiście lub co najmniej wykonać badanie stężenia beta HCG we krwi. Jeśli hormon ten będzie obecny we krwi, wizyta u lekarza będzie konieczna.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.