Czy tabletki placebo zawierają hormony? [Porada eksperta]

2018-05-31 22:47 Barbara Grzechocińska

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Przez pomyłkę zamiast trzeciego blistra różowych tabletek zaczęłam przyjmować tabletki placebo - dziś drugi dzień. Czy mam nadal zachowaną ochronę czy nowe opakowanie mogę zacząć, jak skończę tabletki placebo, jak powinnam się zachować?

Tabletki placebo to tabletki bez hormonów. Przyjmowanie ich w zamian za tabletki hormonalne jest błędem. To tak jakby Pani w ogóle nie przyjmowała tabletek. W takiej sytuacji można wprawdzie kontynuować przyjmowanie tabletek, ale przez kolejne siedem dni trzeba zastosować metodę dodatkową.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE