Czy przyczyną obfitych miesiączek mogą być mięśniaki macicy? [Porada eksperta]

Mam bardzo okropne miesiączki: bolące i bardzo obfite, tracę bardzo dużo krwi. Mam malutkiego mięśniaka. Czy to jest przyczyna? Planujemy z mężem drugie dziecko. Czy ten mięśniak może być problemem przy zajściu w ciążę?

Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Obfite i bolesne krwawienia miesiączkowe są typowe dla mięśniaków podśluzówkowych. Jeśli taka jest lokalizacji Pani mięśniaka, to może on być zarówno przyczyną zaburzeń miesiączkowania, jak i utrudniać zajście w ciążę.

Polecamy: Mięśniaki macicy: rodzaje, objawy i leczenie

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta