Czy Mirena leczy mięśniaki [Porada eksperta]

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy jak mam mięśniaki i te mięśniaki są dosyć duże, czy muszę mieć przeprowadzony zabieg? Czy wystarczy właśnie taka wkładka Mirena?

Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Mięśniaki leczy się operacyjnie wtedy, gdy są ku temu wskazania. Radzę na ten temat porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Być może, na podstawie tego, co Pani napisała, wskazaniem u Pani jest ich wielkość. Mirena nie leczy mięśniaków macicy.

Więcej o mięśniakach macicy dowiesz się tutaj: Mięśniaki macicy: rodzaje, objawy i leczenie

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta