Czy ginekolog może udowodnić jak przebito błonę dziewiczą? [Porada eksperta]

2015-01-19 19:07 Barbara Grzechocińska

Mam 17 lat i męczy mnie jedno pytanie, a nie wiem kogo mogę się poradzić. Chciałam zapytać, czy ginekolog może sprawdzić w jaki sposób błona dziewicza została przebita? Używam różnego rodzaju tamponów oraz masturbuję się. Mam plany odnośnie współżycia z moim chłopakiem, z którym jestem od 3 lat, ale moi rodzice są bardzo surowi i będą chcieli sprawdzić moje dziewictwo. Czy ginekolog jest w stanie udowodnić mi, że błona została przebita poprzez współżycie, jeżeli będę zapewniać, że do tego nie doszło (co będzie kłamstwem) i będę upierać się, że to wina tampona lub masturbacji? Czy uda mi się ukryć prawdę?

Przede wszystkim, ginekolog, podobnie jak każdy inny lekarz, nie może udzielać żadnych informacji innym osobom, w tym rodzicom, o ile pani nie wyrazi na to zgody. Poza tym, tampony w odróżnieniu od kontaktów płciowych, nie zawsze powodują uszkodzenie błony dziewiczej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE