Choroba Leśniowskiego Crohna a choroby kobiece [Porada eksperta]

2014-11-24 15:03 Barbara Grzechocińska

Asia ma 20 lat i choruje na Leśniowskiego Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego od 6 lat . Do tego, żeby było mało ma przetokę jelitowo-pochwową i jelitowo odbytniczą. Jest na leczeniu biologicznym w Warszawie, jeździ co miesiąc na podanie dawki leku. Tydzień temu zaczęło ją piec i swędzieć miejsce intymne, po 3 dniach pojechaliśmy do szpitala w Połczynie Zdroju, założyli jej cewnik i dali jakieś leki. Leży tam już 3 dni, a sytuacja się nie zmienia, dostała na dodatek jakiś ropni itp. Bardzo się martwię i pytam panią,  co będzie najlepsze w naszej sytuacji? W tym szpitalu lekarze się zmieniają co 12 godzin i każdy mówi coś innego, a my zaczynamy się bać, bo zdrowie się nie polepsza, wręcz przeciwnie - pogarsza. Chciałbym się dowiedzieć, co pani o tym sądzi? Czy zmieniać szpital jak najszybciej czy co robić? Czytałem, że najlepsze oddziały ginekologiczne są w Bydgoszczy, Gdańsku i w naszym województwie zachodniopomorskim.

Radziłabym skonsultować się z ordynatorem oddziału. Z pewnością jest codziennie w pracy i zna problem pacjentki. Należy z nim wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące zarówno stanu zdrowia pana partnerki jak i dalszego leczenia. Lekarz może udzielić panu wszelkich informacji pod warunkiem, że pani Asia upoważni pana do otrzymywania informacji o stanie jej zdrowia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE