Antykoncepcja po porodzie - Ovulan [Porada eksperta]

2013-11-27 22:05 Barbara Grzechocińska

Karmię piersią mojego dwumiesięcznego synka i biorę od 10 dni tabletki Ovulan, a dwa dni temu dostałam pierwszy okres. Czy to normalne przy braniu tych tabletek?

Krwawienie podczas przyjmowania Ovulanu może być krwawieniem miesiączkowym, może też być powikłaniem stosowania tabletek. Radzę obserwować długość i obfitość krwawienia. Gdyby krwawienie utrzymywało się długo, było obfite lub nie powtarzało się regularnie, radzę zgłosić się do lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 10/2019 "Zdrowia" kreatywne podejście do seksu, podstępna borelioza, nowe terapie nowotworów, komu grozi cyberchondria, leki szkodzące urodzie, probiotyki w kiszonkach. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 10/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE