Antykoncepcja po porodzie - krwawienie i ból krocza [Porada eksperta]

2014-11-08 10:38 Barbara Grzechocińska

Od 3 miesięcy jestem szczęśliwą mamą, karmię mlekiem modyfikowanym, dlatego też mam za sobą już 2 miesiączki. Przy ostatniej zaczęłam przyjmować antykoncepcję hormonalną (dodam, że mieszkam obecnie w Anglii, gdzie nie wykonuje się badań ginekologicznych po porodzie). Tabletki biorę już od 2 tygodni, miesiączka już ustała, a ja wciąż plamię - mam brązowe upławy, które do rana ustępują po zażyciu kolejnej tabletki i znowu się pojawia obwita wydzielina nawet ze skrzepami krwi. Zaczęło boleć mnie podbrzusze. Co robić ? Czy to objawy źle dobranej antykoncepcji? Czy może objawy nadżerki? Jestem załamana. Dodam, że przy kucaniu czy większym rozkroku boli mnie krocze, czy to normalne?

Ani bółe ani tak długie krwawienie nie jest "normalne". Należy zgłosić się do lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE