Antykoncepcja po porodzie - krwawienie i ból krocza [Porada eksperta]

2014-11-08 10:38 Barbara Grzechocińska

Od 3 miesięcy jestem szczęśliwą mamą, karmię mlekiem modyfikowanym, dlatego też mam za sobą już 2 miesiączki. Przy ostatniej zaczęłam przyjmować antykoncepcję hormonalną (dodam, że mieszkam obecnie w Anglii, gdzie nie wykonuje się badań ginekologicznych po porodzie). Tabletki biorę już od 2 tygodni, miesiączka już ustała, a ja wciąż plamię - mam brązowe upławy, które do rana ustępują po zażyciu kolejnej tabletki i znowu się pojawia obwita wydzielina nawet ze skrzepami krwi. Zaczęło boleć mnie podbrzusze. Co robić ? Czy to objawy źle dobranej antykoncepcji? Czy może objawy nadżerki? Jestem załamana. Dodam, że przy kucaniu czy większym rozkroku boli mnie krocze, czy to normalne?

Ani bółe ani tak długie krwawienie nie jest "normalne". Należy zgłosić się do lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 11/2019 "Zdrowia": padaczka odczarowana, dla kogo przeszczep nerki, e-papieros - nowa plaga, cera wolna od przebarwień, porażka źródłem sukcesu, lunchbox wegetarianina. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 11/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE