Antykoncepcja i współżycie po wymrażaniu nadżerki [Porada eksperta]

2014-11-15 11:11

Jestem młodą dziewczyną, współżyję od roku. Miałam upławy, wykryto u mnie nadżerkę, której nie udało się wyleczyć globulkami ani smarowaniem, więc zdecydowałam się na wymrażanie. Zabieg miałam wykonany 4.11., czyli tydzień temu. Po zabiegu miałam lejące, wodniste upławy, jednak już drugiego dnia aż do teraz jest ich dużo mniej i mają żółtą barwę. Warto wspomnieć, że przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od roku, a w dniu wykonywania zabiegu byłam w drugim tygodniu cyklu. Stąd też moje pytanie - w niedzielę powinnam mieć okres, w czasie przerwy 7-dniowej. Czy na pewno powinnam ją wykonać czy może pominąć i od razu zacząć brać kolejne opakowanie, w związku z tym, że zabieg nie był wykonywany bezpośrednio po zakończeniu ostatniej miesiączki? Jak jest ze współżyciem? Ginekolog powiedział mi tylko o tym, że nie ma przeciwwskazań do np. noszenia ciężkich rzeczy. Czy jest to zależne od tego jak długo utrzymują się żółte upławy? Kolejną wizytę mam dopiero w styczniu. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Zamrożenie nadżerki to zabieg, którego celem jest zniszczenie nieprawidłowej tkanki. Wydzielina po tym zabiegu związana jest z oddzielaniem się tych tkanek, a następnie gojeniem miejsc po ich oddzieleniu.

Nie ma potrzeby zmiany schematu stosowania antykoncepcji.

Po miesiączce radziłabym zgłosić się na badanie kontrolne. Jeśli gojenie nadżerki będzie przebiegało prawidłowo, można współżyć.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta