antykoncepcja hormonalna [Porada eksperta]

2013-04-07 23:22 Barbara Grzechocińska

Witam, w sobotę rano dostałam miesiączki a w niedzielę wieczorem miałam zacząć brać tab. antykoncepcyjne jednak zapomniałam i wzięłam w poniedziałek rano, a drugą zamierzam wziąć też w poniedziałek jednak o 22. Czy jeśli będą brane codziennie wieczorem bedą skuteczne? Dodam, że to moje 1 opakowanie po ciąży i stosuję dietę białkową i błonnikową oraz suplementy przyspieszające spalanie tłuszczów i przemianę materii. Czy powinnam zrezygnować z czegoś i czy tabletka wzięta 3 dnia okresu a nie 2 jak zaleciła moja pani doktor będzie działać? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Tabletka będzie działać. Tabletek, na wszelki wypadek nie radzę łykać z przyjmowanymi przez Panią suplementami diety.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE