Antykoncepcja hormonalna a Bioxetin [Porada eksperta]

2016-10-07 23:12 Barbara Grzechocińska

Od dłuższego czasu stosuję tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Przyjmuję go zawsze wieczorem, około godziny 20. Ostatnio zdiagnozowano u mnie psychosomatyczne zaburzenia odżywiania. W związku z tym przepisano mi lek o nazwie Bioxetin. Od 3 tygodni zażywam go rano, po śniadaniu. Czy te leki nie osłabia wzajemnie swoich właściwości?

Nie ma przeciwwskazań do jednoczesnego przyjmowania Bioxetinu i tabletek antykoncepcyjnych. Powinna jednak Pani skonsultować się z lekarzem leczącym panią, ponieważ być może schorzenie, z powodu którego jest Pani leczona Bioxetinem, stanowi przeciwwskazanie do stosowani antykoncepcji hormonalnej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE