Aplikacje do biegania. 9 najlepszych aplikacji dla biegaczy

2018-10-12 15:52

Aplikacje do biegania są oryginalnym urozmaiceniem długich i monotonnych biegów. Dzięki aplikacjom dla biegaczy możliwe jest monitorowanie czasu, prędkości i dystansu, jaki przemierzyliśmy oraz liczby spalanych kalorii. Dodatkową motywacją do większego wysiłku są także wskazówki osobistego trenera audio czy moduł diety, który pomaga zwiększyć postępy w odchudzaniu. Ponadto dzięki programom, które są zintegrowane z portalami społecznościowymi, możesz także śledzić trasy biegowe i postępy w treningach swoich znajomych. Sprawdź najlepsze, darmowe aplikacje do biegania.

Aplikacje na smartfony dla biegaczy. Najlepsze aplikacje motywujące do biegania
Autor: thinkstockphotos.com Niemal wszystkie aplikacje do biegania posiadają funkcję GPS oraz możliwość przeglądania statystyk dot. przebytych dystansów, czasu, liczby spalonych kalorii itp.

Spis treści

  1. Aplikacje do biegania
  2. Aplikacje do biegania - zestawienie wybranych funkcji

Aplikacje do biegania są oryginalnym urozmaiceniem często długich i monotonnych biegów. Aby zainstalować elektronicznego trenera, wystarczy posiadać smartfona z systemem Android lub iOS. Dzięki aplikacjom dla biegaczy możliwe jest monitorowanie czasu, prędkości, dystansu i ilości spalanych kalorii podczas biegu. Dodatkową motywacją do większego wysiłku są także wskazówki głosowe oraz moduł diety, który oblicza dzienny bilans energetyczny, co z pewnością pomaga kontrolować proces odchudzania. Co więcej, aplikacje nie są ograniczone tylko do biegania. Mogą służyć także chodziarzom, rowerzystom, narciarzom i wszystkim miłośnikom sportów, które wiążą się z przemieszczaniem.

Sprawdź najlepsze, darmowe aplikacje na smartfony do biegania.

Aplikacje do biegania

1. Endomondo Sports Tracker pozwala śledzić postępy w treningach znajomych na Facebooku

Podczas treningu możesz śledzić trasę na mapie dzięki GPS-owi oraz korzystać z funkcji trenera audio. Podczas biegu, w zależności od ustawień, lektor co kilometr podaje przebyty dystans oraz tempo, w jakim został pokonany ostatni kilometr. Masz także możliwość porównywania swoich wyników z wynikami znajomych, co może działać motywująco. Integracja z serwisami społecznościowymi pozwala bowiem śledzić postępy w treningach znajomych lub udostępniać im na żywo przebieg swojej trasy.

2. Zeopoxa Bieganie & Jogging pozwala ustalać codzienne cele i informuje, kiedy je osiągasz

Ta aplikacja do biegania posiada możliwość ustawiania codziennie nowych celów, np. liczby kalorii, którą chcesz spalić danego dnia, liczbę kilometrów do przebiegnięcia albo czas trwania treningu. Program wysyła powiadomienie, kiedy cel zostanie osiągnięty. Można śledzić także statystyki treningów oraz sprawdzać rekordy, np. najlepszy czas na danym dystansie, maksymalna uzyskana prędkość, największa liczba spalonych kalorii itd.

3. MapMyRide posiada moduł diety

Program śledzi liczbę spalanych kalorii, czas, dystans i tempo biegu. Poza mapą jest także moduł diety, który pomaga zoptymalizować sposób odżywiania. Dzięki niemu masz bowiem możliwość rejestrowania ilości zjedzonych posiłków, zliczania kalorii spalonych i dostarczonych - w ten sposób aplikacja oblicza twój dzienny bilans energetyczny. Niestety, aplikacja jest dostępna tylko w języku angielskim.

Aplikacje do biegania - zestawienie wybranych funkcji

Aplikacja Mapowanie trasy Statystyki Pomiar międzyczasów Powiadomienia głosowe Cele treningowe Porównywanie ze znajomymi
Endomondo + + + + + +
Zeopoxa Bieganie & Jogging + + - - + -
Map My Ride + + - - - +
Nike + Run Club + + + + - +
Navime Sports Tracker + + + + + -
Running Distance Tracker + + + - + - -
Run Keeper + + - + + +
Runtastic + + - - + +
Sports Tracker + + - + - +

Zestawienie dotyczy bezpłatnych wersji aplikacji.

4. Nike + Run Club ma intuicyjny design zaprojektowany przez biegaczy

Aplikacja do biegania wydana przez popularną firmę sportową wyróżnia się przejrzystym i dopracowanym interfejsem. Został on zaprojektowany w konsultacji z biegaczami i specjalnie dla biegaczy, dlatego nawigacja jest bardzo wygodna. Nike + Run Club posiada też rozbudowane funkcje społecznościowe - można porównywać swoje wyniki na danym dystansie z wynikami znajomych, a także dzielić się z nimi zdjęciami, statystykami oraz ogólnymi wrażeniami z ukończonego biegu. W aplikację wbudowany jest też player muzyczny - zerkając na ekran smartfona, można jednocześnie śledzić swoje statystyki i zmieniać piosenki.

5. Navime Sports Tracker - aplikacja kompatybilna z pulsometrami ANT+ i Bluetooth

Polska aplikacja przeznaczona do monitorowania różnego rodzaju aktywności - nie tylko biegania, ale każdego rodzaju sportu polegającego na przemieszczaniu się. Umożliwia ustalanie celów, zapisywanie przebytych tras wraz ze wszystkimi statystykami, a ponadto jest kompatybilna z zewnętrznymi urządzeniami do pomiaru pulsu (pulsometrami ANT+ i Bluetooth). Aplikacja dostarcza także aktualne dane pogodowe.

Czytaj też: Dieta biegacza - zasady i przykładowy jadłospis dla biegacza-amatora

6. Running Distance Tracker + jest mało energochłonny i pokazuje najdokładniejsze dane GPS

Running Distance Tracker + ma mieć największą dokładność w pokazywaniu bieżącej lokalizacji biegacza. Dużą zaletą aplikacji jest oszczędny i prosty w obsłudze interfejs. W opiniach na temat programu można przeczytać, że zużywa bardzo mało energii, a ciemne tło doskonale sprawdza się podczas biegów po zmroku.

7. RunKeeper - w treningu pomagają wskazówki głosowe

W czasie biegu aplikacja pozwala na monitorowanie przebytego dystansu, prędkości i ilości spalanych kalorii. Rejestrowana jest też ścieżka treningu, co jest pomocne przy wyznaczaniu kolejnych tras biegowych. Motywację do większego wysiłku zapewniają wskazówki głosowe elektronicznego trenera. Ponadto po treningu możesz sprawdzić, w jakim stopniu zrealizowałaś swoje cele, korzystając z portalu RunKeeper.com.

Czytaj też: Bieg na 10 km - plan treningowy. Przygotowania do biegu na 10 km

8. Runtastic - odtwarzacz muzyczny ułatwi trening

Aplikacja udostępnia prosty dziennik, w którym automatycznie są rejestrowane dane, takie jak: czas, dystans, spalone kalorie, prędkość czy wysokość nad poziomem morza. Można je na bieżąco analizować i porównywać z wynikami historycznymi. Ponadto możesz śledzić trasę biegu przy użyciu wbudowanego urządzenia GPS i przez satelity. W treningach pomaga odtwarzacz muzyczny, a w wersji płatnej również wskazówki głosowe.

9. Sports Tracker znajdzie dla ciebie najlepsze trasy do biegania

Podobnie jak inne aplikacje pomaga tworzyć statystyki treningów, śledzić trasę, określać prędkość i tworzyć plany treningowe. Zaletą aplikacji jest to, że GPS włącza się automatycznie, gdy tylko zaczniesz trening. Ponadto możesz wybrać rodzaj mapy (zwykłą lub satelitarną). Nie musisz się także logować na portalu, by zobaczyć swoje szczegółowe wyniki, ponieważ mapki, wykresy i inne parametry treningu są dostępne w wersji mobilnej. Ponadto dzięki podglądaniu użytkowników Sports Trackera możesz poznać inne ciekawe i często uczęszczane trasy.