Wibracyjny pas odchudzający – hit czy kit? Jakie daje efekty?

2019-10-07 10:53

Pas wibracyjny jest popularnym gadżetem odchudzającym. Korzystają z niego osoby, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic talii. Reklamy obiecują, że pas wibracyjny na brzuch wspomoże proces odchudzania tej partii. Jednak czy wibrujący pas wyszczuplający jest faktycznie pasem odchudzającym? Sprawdź, jakie są efekty stosowania pasa wibracyjnego i dowiedz się, czy dzięki niemu schudniesz.

Wibracyjny pas odchudzający – hit czy kit? Jakie daje efekty?
Autor: Shuterstock Pas wibrujący nie zapewni spektakularnych efektów w odchudzaniu - może za to wpłynąć na jędrność skóry.

Spis treści

  1. Jak działa pas wibracyjny (odchudzający)?
  2. Jak używać pasa wibracyjnego?
  3. Jakie efekty daje stosowanie pasa wibracyjnego?
  4. Odchudzający pas wibracyjny - hit czy kit? Czy warto go kupić?
  5. Kto nie powinien stosować pasa wibracyjnego?

Popularność pasa wibracyjnego do odchudzania nie maleje. Czy warto kupić ten gadżet? Sprawdź, jak działa i jakie efekty daje jego używanie.

Jak działa pas wibracyjny (odchudzający)?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pasa odchudzającego na brzuch: pas wibracyjny, pas masująco-wibracyjny, pasy z funkcją sauny i inne. Pasy odchudzające za pomocą wibracji wprowadzają w ruch zewnętrzną część tkanek mięśniowych. Dzięki temu poprawia się krążenie, wzrasta temperatura ciała, a partia na którą stosujemy pas, dotlenia się. Pas wibracyjny działa jak masaż, który rozmasowuje tkankę tłuszczową i za pomocą wibracji napina i rozluźnia mięśnie.

Czytaj też:

Jak używać pasa wibracyjnego?

Pas wibracyjny zakłada się na brzuch. Zwykle taki pas odchudzający zapinany jest na rzepy. Nosi się go owijając wokół talii.

Zazwyczaj do pasów wibracyjnych dołączona jest instrukcja obsługi, w której napisane jest, ile czasu trzymać taki pas na brzuchu oraz jak z niego korzystać. Przeważnie pas wibracyjny powinno nosić się od kilku do kilkunastu minut, ponieważ dłuższe używanie go może doprowadzić do siniaków i podrażnień. Skóra jest narażona na podrażnienia szczególnie wtedy, gdy pas wibrujący posiada funkcję ogrzewania.

Jakie efekty daje stosowanie pasa wibracyjnego?

Pas wibracyjny na brzuch, dzięki wibracji, sprawia że mięśnie brzucha napinają się i rozluźniają. Może to pozytywnie wpłynąć na ich siłę i kształt. Jednak skurcze spowodowane pasem wibracyjnym nie są aż tak silne, aby dzięki używaniu go powstały spektakularne mięśnie w okolicach brzucha.

Pozytywnym efektem stosowania pasa odchudzającego na brzuch jest na pewno ujędrnienie skóry. Masaż brzucha poprawia krążenie krwi, a to z kolei zapobiega cellulitowi. Dzięki masażowi, jaki daje pas wibracyjny, możemy optycznie wyszczuplić brzuch, ponieważ taki masaż rozbija tkankę tłuszczową. Jest to jednak tylko efekt wizualny - pas wibracyjny nie spali nadmiaru tkanki tłuszczowej, która znajduje się wewnątrz ciała. Aby wyszczuplić brzuch, konieczne jest stosowanie odpowiedniej diety w połączeniu ćwiczeniami odchudzającymi.

Odchudzający pas wibracyjny - hit czy kit? Czy warto go kupić?

Pas wibracyjny na pewno będzie pomocny w walce z cellulitem, który jest nadmiernym, grudkowym, gromadzeniem się tkanki tłuszczowej pod skórą. Dzięki masażowi pas wibracyjny może ją rozbijać i wygładzać. To spowoduje, że skóra się ujędrni i poprawi się jej wygląd.

Niestety, to jedyny argument przemawiający na korzyść pasa wibracyjnego. Używanie pasa odchudzającego na brzuch może dać efekty wizualne, ale nie zlikwiduje tkanki tłuszczowej od wewnątrz. Ten proces zajdzie tylko dzięki odpowiednim treningom i dobrze dobranej diecie.

Czytaj też: Trening na redukcję tkanki tłuszczowej - plan treningowy dla początkujących

Podsumowując, jeśli zależy ci na poprawie jakości skóry oraz delikatnym wzmocnieniu mięśni brzucha, to pas wibracyjny będzie dla ciebie odpowiedni. Jeśli chcesz odchudzić brzuch i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic talii, to pas wibracyjny do odchudzania na pewno nie będzie pełnił funkcji odchudzającej.

Czy warto więc kupić pas wibracyjny? Twoja decyzja powinna zależeć od efektów, które chcesz uzyskać. Jeżeli liczysz na szybką utratę tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha - raczej nie ma sensu, abyś inwestował w to urządzenie. Jeśli uprawiasz sport i trzymasz dietę, to pas wibracyjny nie jest ci kompletnie potrzebny do tego, żeby schudnąć.

Ważne

Kto nie powinien stosować pasa wibracyjnego?

Pas wibracyjny nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży, ponieważ do tej pory nie przeprowadzono dostatecznych badań, które dowiodłyby bezpieczeństwa dziecka narażonego na kontakt z urządzeniem. Osoby które mają sztuczny rozrusznik serca także nie powinny korzystać z wibracyjnych pasów odchudzających, gdyż mogą one uszkodzić rozrusznik lub zaburzyć jego pracę.