Tabletki na potencję - jak działają i które są najskuteczniejsze?

Tabletki na potencję mogą być na receptę lub bez recepty - zależy to od rodzaju substancji czynnej, którą zawierają. Tabletki na receptę uchodzą za skuteczniejsze, jeśli jednak preparat jest powszechnie dostępny, ale zawiera sildenafil, także powinien dać dobre efekty. Sprawdź, jak działają tabletki na potencję, czy są bezpieczne i jak je stosować.

Spis treści:

  1. Jak działają tabletki na potencję?
  2. Jakie tabletki na potencję wybrać?
  3. Czy tabletki na potencję są bezpieczne?
  4. Jak stosować tabletki na potencję?
  5. Czy od tabletek na potencję można się uzależnić?

Tabletki na potencję mogą przyjmować mężczyźni w każdym wieku, ale nie wszystkim mogą pomóc. Specyfiki te poprawiają sprawność seksualną, jednak tylko w sytuacji, gdy problemy z potencją są wywołane czynnikami organicznymi, takimi jak np. choroby układu krążenia. Nawet najlepsze tabletki na potencję nie pomogą, gdy przyczyna zaburzeń tkwi w psychice lub jest wywołana czynnikami środowiskowymi.

Jak działają tabletki na potencję?

U starszych mężczyzn brak erekcji lub jej niesatysfakcjonująca jakość może się łączyć z przerostem gruczołu krokowego, nadciśnieniem tętniczym lub chorobą wieńcową. Wśród dwudziestolatków impotencja ma związek ze stosowaniem sterydów anabolicznych przyjmowanych w celu zwiększenia masy mięśniowej. Istotnym czynnikiem, który wpływa na potencję u mężczyzn przed 40. rokiem życia jest też zła dieta i brak ruchu, co skutkuje obniżonym poziomem testosteronu i problemami z układem krążenia.

Aż 40 procent mężczyzn z zaburzeniami erekcji to nałogowi palacze tytoniu.

W sytuacji, gdy zaburzenia potencji wywołane są przez powyższe czynniki, tabletki mogą istotnie pomóc mężczyźnie odzyskać pewność siebie. Leki poprawiające wzwód oddziałują na układ krążenia, podwyższają drożność naczyń, dzięki czemu (wskutek naturalnego podniecenia) także do członka może napłynąć odpowiednio dużo krwi. A to już wystarcza, by zwiększył on swoje rozmiary i osiągnął właściwą twardość.

Należy jednak podkreślić, że leki stosowane w farmakologicznym leczeniu zaburzeń potencji nie zwiększają ochoty na seks tak jak to robią, np. afrodyzjaki. Poziom popędu seksualnego pozostanie na niezmienionym poziomie. Nie pomogą też w sytuacji, gdy impotencja wywołana jest depresją, przewlekłym stresem, konfliktem w związku, innymi słowy - problemami na tle emocjonalnym, psychicznym.

Czytaj też: Impotencja psychogenna - przyczyny i leczenie

Jakie tabletki na potencję wybrać?

Na rynku jest tak duży wybór tabletek na potencję, że łatwo natknąć się na środek o słabym, niepotwierdzonym działaniu. Dlatego żeby naprawdę zobaczyć rezultaty kuracji, podobne specyfiki należy kupować zawsze w aptekach, nigdy na bazarach czy np. na aukcjach internetowych.

Kolejną kwestią jest dostępność tabletek - niektóre można kupić od ręki, bez przepisu lekarza, inne można dostać tylko na receptę. Oczywiście te drugie będą znacznie skuteczniejsze, ponieważ leki - w odróżnieniu od suplementów diety bez recepty - muszą spełniać restrykcyjne normy jakościowe, a ich skuteczność musi być potwierdzona w badaniach naukowych.

Tabletki na potencję bez recepty to najczęściej suplementy, a więc ich producent nie musi w ogóle wykazywać, że dają jakiekolwiek efekty w leczeniu zaburzeń potencji. Ich skład opiera się zwykle na ziołach, na dodatek w tak niskich stężeniach, że połknięcie 1 lub 2 tabletek dziennie nie da praktycznie żadnego efektu terapeutycznego.

Podsumowując, jeśli naprawdę zależy ci na poprawieniu swojej sprawności seksualnej, udaj się do lekarza (pierwszego kontaktu, urologa bądź seksuologa) i poproś o przepisanie odpowiedniego leku. Kupując tabletki na potencję bez recepty musisz liczyć się z tym, że efekty mogą się w ogóle nie pojawić lub być bardzo nikłe.

Czytaj też:

Jak działa VIAGRA? Jak ją stosować?

Permen - działanie, efekty, skutki uboczne

To ci się przyda

Szukasz tabletek na potencję bez recepty? Wybierz te z sildenafilem

Substancją czynną o potwierdzonym naukowo wpływie na potencję jest sildenafil. W uproszczeniu, usprawnia on przepływ krwi w naczyniach krwionośnych przez co ułatwia osiągnięcie wzwodu. To właśnie sildenafil odpowiada za skuteczne działanie najpopularniejszego leku na potencję - Viagry.

Jeszcze do niedawna substancja ta była objęta prawem patentowym, ale kilka lat temu patent wygasł i sildenafil jest obecnie stosowany także w tabletkach na potencję bez recepty. Jeśli więc trafimy na specyfik, który w składzie będzie miał sildenafil - nawet jeśli preparat można kupić bez recepty - to prawdopodobnie będzie on skuteczny.

Czy tabletki na potencję są bezpieczne?

Leki na zaburzenia erekcji są całkowicie bezpieczne dla układu krążenia. Przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą szczegółowe badania. Samej Viagrze poświęcono 130 badań naukowych i żadne nie potwierdziło takich obaw. Wręcz przeciwnie – dowiedziono, że leki z tej grupy zwiększają przepływ krwi przez naczynia, korzystnie (regenerująco) oddziałują na nabłonek naczyń i w wielu przypadkach są stosowane w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca.

Warto dodać, że to zaburzenia erekcji często są pierwszym sygnałem, iż układ krwionośny nie działa właściwie i konieczne jest rozpoczęcie terapii, np. wyrównanie poziomu cukru. Nie ma też dowodów, by leki wspomagające erekcję wywoływały nadciśnienie. Wręcz przeciwnie, są stosowane do leczenia pierwotnego nadciśnienia płucnego.

Sprawdź też: Sposoby na powiększenie penisa (zabiegi, gadżety, ćwiczenia, tabletki)

Jak stosować tabletki na potencję?

Tabletki na potencję bez recepty, które w składzie mają wyciągi roślinne, najczęściej stosuje się regularnie przez okres ok. 10 tygodni po 1-2 tabletki dziennie. To czas, który - według producenta - potrzebny jest, aby środek wpłynął na organizm i poprawił potencję. W razie potrzeby kurację można powtórzyć.

Tabletki zawierające sildenafil wystarczy zażyć minimum godzinę przed stosunkiem, ponieważ mają one działanie doraźne.

W obu przypadkach cierpliwość i systematyczność są kluczowe. Zaburzenia erekcji są taką samą chorobą jak nadciśnienie czy wrzody żołądka. Nie można więc oczekiwać (choć i tak się może zdarzyć), że po zażyciu jednej tabletki nastąpi zdecydowana poprawa. Zdarza się też, że ten rodzaj terapii w ogóle nie poprawi kondycji mężczyzny. Wtedy konieczne jest poznanie prawdziwych przyczyn dolegliwości i zastosowanie innego rodzaju leczenia. O tym zawsze powinien decydować lekarz.

Nie należy jednak oczekiwać powrotu do młodzieńczego wigoru i sprawności. Preparaty z tej grupy leków poprawiają erekcję i jej jakość, ale tylko na miarę możliwości ciała (anatomicznych i fizjologicznych) adekwatnych do wieku. Z pewnością jednak mogą się przyczynić do odczuwania satysfakcji ze współżycia seksualnego.

Problem

Słodki koniec?

Śmierć w objęciach partnerki zdarza się, ale jej przyczyną nie jest stosowanie preparatów wspomagających erekcję. Zwykle powód jest bardzo prozaiczny – zaniedbane leczenie (lub jego brak) schorzeń naczyń wieńcowych. Przy takich dolegliwościach znaczny wysiłek fizyczny czy silny stres (wywołany kontaktem z atrakcyjną, często młodszą partnerką lub obawą, że nie sprosta się jej wymaganiom) mogą zakończyć się fatalnie. Udany seks nie zawsze zależy od sprawności mężczyzny. Dla wielu kobiet ważniejsza niż sam akt miłosny jest gra wstępna.

Czy od tabletek na potencję można się uzależnić?

Przyjmując często środki poprawiające erekcję, można się w pewien sposób uzależnić. Ale jest to jedynie uzależnienie psychiczne, które można wytłumaczyć lękiem przed nieudanym współżyciem, czyli przed kompromitacją. Nie można się uzależnić od tych preparatów tak jak od alkoholu czy narkotyków – leki na zaburzenia erekcji nie działają bowiem na centralny układ nerwowy. Ale nie oznacza to, że wolno po nie sięgać bez umiaru. Niebezpieczne jest przyjmowanie leków na poprawienie erekcji i picie alkoholu. Takie połączenie może mieć zgubny wpływ na wątrobę. Poza tym duża ilość alkoholu, zwłaszcza tego mocnego, opóźnia lub uniemożliwia wytrysk. W takiej sytuacji nie pomogą nawet podwójne dawki leków na zaburzenia erekcji. Współżycie będzie nieudane.

W tekście wykorzystano fragmenty artykułu Anny Jarosz z miesięcznika "Zdrowie".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Feniks_79
|

Powiem Wam tak. Te preparaty, które działają "od razu" po zażyciu, to są takie leki, które działają tylko na chwilę, niestety. Uzależniają po prostu, bo zwyczajnie nie leczą przyczyny.

Ravis
|

Warto sprawdzić ranking tabletek bez recepty na - wiecejmeskosci.pl

Arek
|

Uważam, że ten artykuł jest sponsorowany. Sildenafil to silny lek, poza tym on właściwie nie leczy, a zalecza w danym momencie. To jest tak, że bierzesz i masz efekt, a nie jest to kuracja, która pozwoli Ci wrócić do normy. Dobre suplementy pomagają uporać się z problemem na dłużej. Poczytajcie choćby o Ereko.

Bohdan
|

Mam znajomego który rozprowadza takie środki na potencję . On nigdy nie powiedział że to są leki tylko środki które doprowadzają do erekcji i przestrzegał przed stosowaniem tego i że to jest bardzo szkodliwe dla organizmu . Coś w tym musi być prawdy. Kolejny znajomy znalazł się na stole operacyjnym z powodu środków na potencję. Tak mu lekarz powiedział nie mógł współżyć więc mu inny lekarz przepisywał tabletki.skończyło się na operacji serca . A z seksem koniec. Takich mamy lekarzy liczą się pieniądze a koncernom zależy na zyskach. Więc po co iść do lekarza skoro i tak nie wyleczy z impotencji.

Maroo
|

Pracuję w tej branży i każdy komentarz z nazwą specyfiku tutaj to mniej lub bardziej zakamuflowana reklama. Radzę zachować daleko posuniętą ostrożność, bo o Wasze zdrowie i życie tu chodzi. Uzależnić się od tak działających tabletek można bardzo łatwo psychicznie, więc faceci w sile wieku powinni ich unikać. Wierzycie w brak skutków ubocznych? Przeczytajcie ulotkę! Lepiej pogadać z seksuologiem o swoich problemach - w większości przypadków to działa cuda.

Heniek
|

Sam się zdecydowałem na jakieś wsparcie, bo już naprawdę nie odczuwałem większej przyjemności z seksu w pewnym momencie, brakowało mi energii i ochoty tak prawdę mówiąc. Teraz jest dużo lepiej, a suplementuję się raczej naturalnie bez jakiś udziwnień i magicznych specyfików

Krzychu
|

Ja stosuje VIGROGAN głównie ze względu na naturalny skład i DŁUGOTRWAŁE działanie. Nie widzi mi się zeby truć się jakimiś viagrami, ale akurat ten lek oparty jest na naturalnych skłądnikach które pobudzają organizm do wydzielania większej ilości testosteronu. Oczywiście oprócz tego staram się też dbać o diete oraz odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Prawdziwy facet powinien dbać o swoje zdrowie w każdym jego aspekcie.

tobiasz
|

A od tego nie da się uzależnić? Bo sam słyszałem o man tabs i moze bym sobie kupil ale martwi mnie jedo, ze się własnie uzależnię i będe miał problemy potem aby przestać je brac.

Wojtek_Woj
|

Dajcie już spokój z tymi lekami, które pomagają tylko na chwilę, objawowo, a w ogóle nie leczą Waszych problemów.
Zmiana diety - więcej warzyw, owoców, błonnika, mniej tłuszczy zwierzęcych, mniej jedzenia typu fast-food i koniec z hod-dogami ze stacji!
Do tego trochę sportu, chociaż 2-3 spacery w tygodniu.
Do tego dobry preparat ale naturalny, uzupełniający braki mikro i makroelemntów. Ale nie taki z reklam w tv i radio. Skład żaden, a tylko człowiek przepłaca, bo ktoś te reklamy musi opłacić. Dużo dobrych składników jest w Ereko. Mało znany ale skład ma naprawdę mega!
W końcu zależy nam na dobrym seksie z parntnerkami i wspólnej łóżkowej radości :D
Panowie, wstajemy z kanapy i do roboty!

pot
|

Ciekawe co lepsze