Permen – działanie i skutki uboczne suplementu. Czy Permen jest skuteczny?

Permen to suplement diety przeznaczony dla mężczyzn odczuwających przewlekłe zaburzenia erekcji. Jego skład opiera się na kompozycji naturalnych ziół, które mają poprawiać potencję, usprawniać proces spermatogenezy, zwiększać libido i wspomagać funkcjonowanie układu moczowego. Dowiedz się, jak działa Permen i jaka jest jego skuteczność.

Permen to jeden z wielu dostępnych na rynku suplementów mających poprawiać sprawność seksualną. Występuje w kilku wersjach: podstawowej, ulepszonej (Permen King, zawiera 2 razy więcej L-argininy), o przyspieszonym działaniu (Permen Go!) oraz w wersji, która dodatkowo poprawia libido (Permen Sex Appetite). Głównym składnikiem każdego z preparatów jest ekstrakt z buzdyganka naziemnego, który uchodzi za naturalny afrodyzjak. Tabletki, w zależności od rodzaju, mogą zawierać też żeń-szeń, l-argininę, witaminy i dodatkowe ekstrakty roślinne w zmiennych proporcjach.

Czy naturalny skład gwarantuje skuteczność Permenu? Jakie opinie na temat jego działania mają specjaliści i kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu?

Permen – skład i działanie

Działanie Permenu oparte jest głównie na naturalnych właściwościach ekstraktów roślinnych. Niektóre z nich, jak korzeń żeń-szenia, mają udowodniony naukowo wpływ na potencję, jednak skuteczność innych nie została oficjalnie potwierdzona. W składzie podstawowej wersji Permenu znajdziemy:

  • ekstrakt z buzdyganka naziemnego (tribulus terrestris) – zioło wykorzystywane w medycynie chińskiej i indyjskiej, o właściwościach wzmacniających, tonizujących, pobudzających. Likwiduje stany zapalne w okolicach gruczołu krokowego, usprawnia krążenie, zwiększa poziom testosteronu. Zawiera substancję zwaną protodioscyną, która ma pomagać w osiąganiu erekcji i wzmacniać doznania seksualne. Buzdyganek naziemny bogaty jest też w saponiny, które nasilają proces spermatogenezy (produkcji plemników). Ze względu na pozytywny wpływ, jaki roślina wykazuje na układ krążenia oraz stężenie testosteronu, często można znaleźć ją w składzie suplementów dla sportowców;
  • ekstrakt z żeń-szenia – korzeń tej rośliny to popularny składnik wywodzący się z medycyny wschodu. Jego pozytywny wpływ na sprawność seksualną został udowodniony naukowo. W badaniach wykazano między innymi, że mężczyźni stosujący żeń-szeń byli w stanie dłużej utrzymać erekcję, czuli większą satysfakcję ze zbliżeń, a także mieli większe libido;
  • L-argininę – jest to aminokwas, który wchodzi w skład wielu białek budujących organizm człowieka. Jego głównym źródłem jest pokarm – L-argininę można znaleźć m.in. w mięsie, rybach, nabiale, zbożach, płatkach owsianych. Substancja ta bierze udział w syntezie tlenku azotu, który usprawnia przepływ krwi w żyłach rozszerzając je. W ten sposób L-arginina ułatwia dopływ krwi do prącia i wzmacnia erekcję.

W składzie Permen Go! do zażywania na godzinę przed stosunkiem zamiast buzdyganka naziemnego znaleźć można ekstrakt z sosny nadmorskiej, pycnogenol. Jest to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy chroniących organizm przed działaniem wolnych rodników. Udowodniono, że o ponad 20% zwiększa możliwości wysiłkowe, obniża ciśnienie krwi i poprawia kondycję skóry.

Z kolei wersja Permenu zwiększająca libido ma w swoim składzie dodatkowo takie składniki jak witamina B6 oddziałująca korzystnie na system nerwowy i układ krążenia oraz koenzym Q10 o działaniu antyoksydacyjnym. Zawiera także ekstrakt z miłorzębu japońskiego (wpływa na syntezę tlenku azotu, poprawiając krążenie i zwiększając dopływ krwi do prącia) oraz ekstrakt z korzenia turnery rozpierzchłej (ma właściwości pobudzające, moczopędne oraz przeciwdziała zakażeniom bakteryjnym pęcherza).

Permen – opinie lekarzy. Czy Permen jest skuteczny?

Producent zapewnia, że po 6-8 tygodniach kuracji suplement powinien znacząco wpłynąć na sprawność seksualną: ułatwić osiąganie wzwodu, przedłużyć czas trwania stosunku, zwiększyć libido i usprawnić proces spermatogenezy. Dodatkowym efektem ma być zapobieganie zakażeniom układu moczowego. Jak to się ma do rzeczywistych efektów kuracji?

Opinie specjalistów są sceptyczne. W preparacie można znaleźć składniki, których wpływ na potencję jest dobrze udokumentowany – są to żeń-szeń, l-arginina, miłorząb japoński. Jednak ich dawki zawarte w jednej tabletce są stosunkowo małe. Istnieją badania naukowe, które potwierdzają skuteczność l-argininy w leczeniu zaburzeń erekcji, ale dotyczy to dużo większych dawek niż 600 mg, a tyle właśnie znajduje się w dwóch tabletkach Permenu. Ekstrakt z buzdyganka naziemnego w podstawowej wersji preparatu wynosi 500 mg, co jest ilością wystarczającą, ale w wersji „ulepszonej” (Permen King) jest go już tylko 100 mg. Z kolei zalecenia dotyczące dawkowania miłorzębu japońskiego mówią, aby przyjmować go w ilości 240 mg na dobę. Tymczasem w jednej tabletce suplementu Permen jest go 50 mg.

Skuteczność pozostałych ekstraktów i witamin zawartych w preparacie nie jest tak dobrze udokumentowana. Ich działanie jest dobrze znane w ziołolecznictwie, ale nie zostały poddane wystarczającej liczbie testów w profesjonalnych laboratoriach. Dlatego też nie można mieć pewności co do efektów ich stosowania.

Czytaj też: Zaburzenia erekcji - jak działają tabletki na potencję?

Permen – cena i dawkowanie

Jedno opakowanie preparatu Permen zawiera 30 tabletek. Rekomendowana dawka dzienna wynosi 1-2 tabletki, które należy przyjmować o stałych porach popijając wodą. Wyjątkiem jest Permen Go! - ta wersja suplementu zawiera 6 tabletek w opakowaniu, które zaleca się zażywać doraźnie na 1 godzinę przed stosunkiem.

Według producenta trwała poprawa możliwości seksualnych ma nastąpić po 6-8 tygodniach stosowania suplementu. Jest to minimalny czas kuracji potrzebny dla uzyskania zadowalających efektów. Cena jednego opakowania wynosi ok. 50-60 zł, a więc cała kuracja to koszt ok. 100-120 zł.

Permen – przeciwwskazania i skutki uboczne

Permenu nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek ze składników suplementu. Należy zachować ostrożność w przypadku zażywania tabletek przez osoby powyżej 65 roku życia. Osoby chorujące na nadciśnienie tętnicze i mające problemy z układem krążenia powinny przed rozpoczęciem kuracji skonsultować się z lekarzem.

Ważne, aby nie łączyć suplementu Permen z lekami przeciwzakrzepowymi, ponieważ obecna w preparacie l-arginina zmniejsza lepkość krwi, a żeń-szeń podnosi ciśnienie. Należy również zachować ostrożność przy jednoczesnym stosowaniu Permenu i leków moczopędnych oszczędzających potas (spironol, eplerenon). Podczas zażywania suplementu wskazane jest ograniczenie kawy i stała kontrola ciśnienia krwi.

Ważne

Suplementu Permen nie należy stosować dłużej niż 3 miesiące, w przeciwnym razie może wystąpić tzw. syndrom żeń-szeniowy. Objawia się on skokami ciśnienia, nadmiernym pobudzeniem, niepokojem, bezsennością. Dlatego między kuracjami wskazane jest robienie ok. 3-tygodniowych przerw.

Istnieją także doniesienia o negatywnych następstwach długotrwałego przyjmowania L-argininy. Wśród możliwych skutków ubocznych wymienia się zwłóknienie mięśnia sercowego, przerost lewej komory serca, zwiększenie ryzyka zawału. Jest to więc kolejny argument przemawiający za tym, aby nie stosować Permenu dłużej niż 3 miesiące.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Piotr Bukowski
|

A tutaj bzdura, bo buzdyganek wcale nie wpływa na zwiększenie testosteronu i były na to badania. Róbcie większy research zanim wstawicie kolejny seryjny artykuł

Krkr
|

Witam czy spożywał ktoś alkohol z permen? Zastanawiam się czy można

siwa
|

Mąż chce zażyć permen go , twierdzi , że odczuwa jakieś problemy z erekcją. Może zażyć mając wszczepioną sztuczną zastawke serca? Bierze leki nadciśnieniowe choć nie ma jakiegoś wielekiego nadciśnienia. No i Warfin , lek przeciwzakrzepowy. Prosze o pomoc w jego imieniu.

buzdygan
|

...jak umarłemu kadzidło.

kostoglu
|

no jasne, że złudzenie. jak coś, co bierze się przy każdym zbliżeniu-bo inaczej nic się nie udaje-ma dać jakieś rezultaty wymierne? my zarządziliśmy w naszym związku regularną suplementację, która w dalszej perspektywie ma ustabilizować sytuację w sypialni

kringle
|

zdaję sobie sprawę z tego, że jak już się tak źle układa to ludzie się niecierpliwią. zaczynają łykać te tabletki i chcą jak najszybciej widzieć rezultaty, a jak się okazuje po tych tabletkach co rezultaty są natychmiastowe, nie ma co się wiecej spodziewać! ogólnego stanu rzeczy niestety nie polepszą :) takie złudzenie tylko

rutka2
|

to prawda z tym czasem. u nas przy tych tabletkach minęło ok.3-4tygodni zanim coś zacżęło się dziać, więc nie ma tu mowy o natychmiastowym działaniu na pstryknięcie palcami, ale później już się utrzymuje na stały dobrym poziomie

Elleni
|

my dopiero zaczynamy z suplementacją, ale mam nadzieję, że rezultaty się niedługo wyklarują. podobno chociaż miesiąc trzeba przyjmować regularnie tabletki, żeby miało to w ogóle sens

rolling
|

u nas okazał się skuteczny. były to pierwsze tabletki, po które sięgnął mój mąż, i na rezultaty czekaliśmy kilka dobrych tygodni, ale było warto. póki co sytuacja jest stabilna i cieszymy się sobą na nowo