Nietypowe wagary [Porada eksperta]

2009-02-10 10:39

Moja córka chodzi do szkoły na wybrane przez siebie lekcje. Przygotowuje się do sprawdzianów, zalicza pozytywnie. Mówi, że nudzi się w szkole. Czasami angażuje się w jakieś przedsięwzięcia szkolne, działa w grupach artystycznych. Gdy nie jest w szkole to jest w domu, nie włóczy sie, nie pije, nie pali, nie narkotyzuje. Ma sympatycznego, stałego chłopaka. Tylko te wagary... Rozmawiamy o tym, ale ona ciągle opuszcza zajęcia. Od roku chodzi do psychologa, do pedagoga szkolnego.

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Witaj! Skoro nic złego się nie dzieje, spróbuj porozumieć się (z pomocą psychologa i pedagoga szkolnego) z dyrekcja szkoły i wystąpić o zgodę na indywidualny tok nauki. Najwidoczniej córka nie toleruje systemu szkolnego, co nie przeszkadza jej w opanowywaniu wymaganej wiedzy. Ma ugruntowane zdanie na ten temat, nie chce marnować czasu i trudno będzie ją przekonać, by nagięła się do formalnych wymogów. Jak widać, fachowcom dotychczas się to nie udało. W takiej sytuacji należy stanowisko córki przyjąć do wiadomości i pomoc jej w ukończeniu szkoły. Prawdziwy kłopot zacznie się, gdy rozpocznie życie zawodowe. Będzie musiała szukać pracy rozliczanej zadaniowo, a nie godzinowo. Ale i tak można bezkolizyjnie przejść przez życie. Pozdrawiam. B.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza