Parcie na odbyt i uczucie chęcia wypróżnienia podczas stosunku [Porada eksperta]

2015-03-24 21:25 Barbara Grzechocińska

Współżyję nieregularnie od miesiąca. Podczas stosunku czuję parcie na odbyt i chęć wypróżnienia, mimo że nie mam takiej potrzeby. Nie wiem, czy to wina zbyt głębokiej penetracji czy może czegoś innego. Mój partner ma dużego penisa, a ja jestem bardzo ciasna. Badanie ginekologiczne niczego nie wykazało, wszystko jest w porządku. Chciałabym dowiedzieć się, co można zrobić, aby pozbyć się tego dyskomfortu? I co zrobić, jak nie minie?

Jeśli powiedziała pani badającemu ginekologowi o problemie i on nie mógł rozpoznać przyczyny, to radziłabym zgłosić się do seksuologa. Przyczyna może być czynnościowa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE