Wysypka u dziecka - pokrzywka? [Porada eksperta]

2013-08-28 14:58 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Witam, mam pytanie - moje dziecko wygląda, jakby poparzyły je pokrzywy. Od czego to może być? Byłam u lekarza i powiedział, że dalej mam dawać synkowi calcium. Po pierwszej dawce przeszło, wysypka zniknęła, a potem pojawiła się znowu i po kolejnej dawce już nie zniknęła, a synek drapie się, bo swędzi i pojawiają się następne bąble. Byłam na wizycie doraźnej w szpitalu, ale widocznie lekarze, do których trafiłam, nie potrafią mi pomóc.

Powinna Pani zgłosić się do dermatologa. Opisywane zmiany wymagają szczegółowej diagnostyki i leczenia. W rozpoznaniu różnicowym należy uwzględnić pokrzywkę.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE