Wypadanie włosów garściami [Porada eksperta]

2013-09-12 13:11 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Od trzech miesięcy tracę bardzo dużo włosów. Wypadają dosłownie garściami. Wszystkie wyniki badań mam w normie, nawet hormony tarczycy (choruję na niedoczynność tarczycy), a włosy i tak lecą. Myślałam, że to z powodu farbowania, więc przestałam katować je farbami i zaczęłam odżywiać (szampon z wyciągu z czarnej rzepy, odżywki z płynną keratyną, maski i wcierki. Oprócz tego brałam tabletki na wzmocnienie włosów: Asystor Hair. Od dwóch dni zażywam Bionellę), ale to nie pomaga. Byłam u dermatologa i polecił mi wcierać w skórę głowy tonik Afronis, co spowodowało straszne wysuszenie skóry i drobne rany, więc zaprzestałam tej kuracji. Nie wiem do kogo mam się zgłosić z tym problemem. Boję się myć głowę, bo po każdym takim myciu wyciągam z odpływu całe garści włosów. Jak tak dalej pójdzie to wkrótce zostanę kompletnie łysa. Co można jeszcze zrobić, żeby je jakoś podratować? Proszę o radę.

Powinna Pani wykonać badania trichologiczne (trichogram, trichoskopia), które pozwolą na określenie typu wypadania włosów i ukierunkują dalszą diagnostykę. Leczenie uzależnione jest od ostatecznego rozpoznania.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE