Wypadanie włosów - co robić? [Porada eksperta]

2013-05-27 19:23 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Witam, od jakiegoś czasu mam duży problem z włosami; podczas mycia lub czesania strasznie mi wypadają, mam ich coraz mniej. Stosowałam już różne odżywki, szampony itp. Robiłam rekonstrukcję włosów ale i to nie pomogło... Chciałabym się dowiedzieć, czy istnieje metoda, dzięki której skutecznie zapobiegnę ich wypadaniu?

Powinna Pani zgłosić się do dermatologa. W przypadku nadmiernego wypadania włosów przede wszystkim należy ustalić przyczynę takiego procesu. Konieczne jest wykonanie badania włosów i skóry głowy (trichogram, trichoskopia) oraz w zależności od uzyskanych wyników, dodatkowych badań krwi. We wstępnym etapie, w oczekiwaniu na wyniki diagnostyki można zastosować miejscowo pochodną minoksidilu, który poprawia ukrwienie mieszka włosowego, pobudzając wzrost włosów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE