Wypadanie włosów a dieta wegetariańska [Porada eksperta]

2016-07-18 12:19

Od 2 lat jestem wegetarianką, po 1. roku zauważyłam, że stan włosów się pogorszył. Natomiast po 2 latach tak się mocno kruszą, że mam już włosy do ramion, a miałam do talii. Nie wiem, czy ta dieta ma taki wpływ na włosy. Staram się uzupełniać moją dietę nabiałem, ale widzę, że raczej to nic nie daje. Na co dzień myję włosy szamponami ziołowymi i używam odżywek na wypadanie np. Biowax, biorę też różne tabletki ze skrzypem itd. Dodam jeszcze, że od 3 miesięcy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Co mogę zrobić, aby mieć znowu gęste, mocne i dłuższe włosy?

Powinna Pani oznaczyć poziom żelaza we krwi, gdyż często w przypadku diety wegetariańskiej ulega on obniżeniu, co w konsekwencji powoduje między innymi wypadanie i kruszenie włosów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.