Wcierka na wypadanie włosów - jak stosować? [Porada eksperta]

2013-11-20 14:15
Porada dermatologa
Autor: Getty Images

Mam pytanie w sprawie wcierki do włosów, przepisanej z powodu wypadających włosów. Skład mojego leku robionego w aptece: - vit b6 canpositum No 20, - Hydrocortisoni 1,0, - Spir. vini 60% ad 100,0, - Tmct.capsici 5,0, - M.f. sol. Pani doktor powiedziała, abym to stosowała codziennie wieczorem. Ale czy wcierka nie jest za mocna? Może bezpieczniej byłoby wcierać ją co drugi dzień po umyciu włosów, bo właśnie co dwa dni myję. Czy codzienne stosowanie jest ok? Włosy wypadają mi znacznie mocniej niż zazwyczaj, ale póki co na szczęście Pani doktor nie widzi, aby się coś złego działo na głowie.

W celu ustalenia skutecznego leczenia w przypadku nadmiernego wypadania włosów należy wykonać najpierw diagnostykę trichologiczną. Nie istnieje jeden uniwersalny lek działający na wszystkie typy łysienia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.