Stosowanie leku na trądzik z Izotretynoiną a laserowa korekcja wzroku [Porada eksperta]

2015-05-24 18:37 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Jestem 2 miesiące po laserowej korekcie wzroku. Czy tego typu zabieg może być przeciwwskazaniem do stosowania leku Aknenormin na trądzik? Lek ten zawiera izotretynoinę o działaniu ogólnie wysuszającym nie tylko skórę, ale także błony śluzowe, wargi i właśnie oczy. Czy w takiej sytuacji mogą się pojawić jakieś objawy ze strony narządu wzroku, które będą powodowały dyskomfort lub nawrót wady?

Proszę skontaktować się z pani okulistą. Jak słusznie pani zauważyła doustna izotretinoina działa wysuszająco na spojówki. W opisywanym przypadku przed włączeniem leczenia konieczna jest zgoda okulisty.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE