Skutki uboczne stosowania Novoscabin: opuchlizna [Porada eksperta]

2013-12-19 10:55
Porada dermatologa
Autor: Getty Images

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy po stosowaniu Novoscabin może pojawić się opuchlizna? Syn w szkole zaraził się świerzbem. Stosowaliśmy ten płyn i po 2 dniach zaczęła mu puchnąć ręka, a lekarz rodzinny nie wie, co to jest, a ja nie wiem, co mam robić. Proszę o pomoc

Istnieje ryzyko reakcji alergicznej po tym preparacie, która może objawiać się między innymi obrzękiem skóry.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.