Przygodny kontakt oralny [Porada eksperta]

2014-10-08 13:01 dr n. med. Elżbieta Szymańska

W ubiegłą środę miałem przygodny kontakt seksualny - oralny. Bez prezerwatywy. Od razu następnego dnia rano czułem coś delikatnego (jakby parcie na pęcherz). Pieczenie raczej stłumione podczas oddawania moczu. Dziś pojawiło się zaczerwienienie na skórze moszny. Nie ma raczej wycieków z cewki, ale czuję jakby cały czas coś leciało, chociaż nie leci. Kiedy należy zrobić test na kiłę i rzeżączkę? Co jeszcze powinienem zrobić?

Powinien pan zgłosić się do dermatologa-wenerologa. Badania w kierunku kiły wykonuje się po ok. 4 tygodniach, natomiast w kierunku rzeżączki od razu. Poza tym lekarz zleci pełną diagnostykę w kierunku innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE