Podrażnienia po goleniu [Porada eksperta]

2016-02-18 11:01 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Mam 27 lat i straszne podrażnienia po goleniu: czerwone krosty, głównie na szyi. Walczę z tym już od kilku lat i nic nie pomaga, byłem kiedyś u lekarza dermatologa - przepisał mi tylko jakieś tabletki i nic nie pomagało. Stosowałem różne kremy, maści, kosmetyki vichy - nie pomagały. Zakupiłem golarkę elektryczną Philipsa i też  nic. Stosuję teraz wkładki Gillette 5 ostrzy i też nic. Muszę się golić codziennie, tak szybko rośnie mi zarost. Nie wiem, czy to ma coś wspólnego, ale zdiagnozowano u mnie chorobę jelitową - może to przez to?

Sugeruję wizytę u dermatologa. Opisywane zmiany wymagają różnicowania między innymi z zapaleniem mieszków włosowych, wypryskiem kontaktowym lub łojotokowym zapaleniem skóry. Nie jest możliwe postawienie rozpoznania bez wykonania badania lekarskiego. Dalsze postępowanie jest uzależnione od diagnozy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE