Owłosienie okolicy brodawek sutkowych [Porada eksperta]

2015-04-13 13:54 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Mam problem z owłosieniem wokół brodawek sutkowych. Jestem blondynką, większość włosków jest jasnych i cienkich, ale widocznych. Najgorsze są włoski grubsze i ciemne, jest ich kilka-kilkanaście i co gorsze - zaczynają mi wrastać. Używam peelingów, ale mimo wszystko one nadal wrastają, raniąc mi skórę i pozostawiając potem lekkie żółte plamki/przebarwienia. Nie wiem, gdzie się udać. Laser usunie tylko ciemne, a nie wszystkie. Co zrobić, żeby usunąć je całkowicie i co robić z poranionymi miejscami? Te miejsca są zaczerwienione i lekko wypukłe, ale bezbolesne.

W pierwszym etapie konieczna jest wizyta u dermatologa i włączenie terapii likwidującej podrażnienia. Po wygojeniu skóry można rozważyć depilację laserową - istnieją lasery przeznaczone do usuwania jasnego owłosienia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE