Nagłe zaczerwienienie twarzy [Porada eksperta]

2009-02-10 10:40

Od jakiegoś czasu mam nagłe zaczerwienienia twarzy. Bardzo mi to przeszkadza. Problem nasila się w sytuacjach stresowych. Wtedy to już i tętno przyspiesza, gorąco się robi. Mam dopiero 17 lat i nie wiem skąd to się wzięło, bo nigdy wcześniej takiego czegoś nie miałem. Proszę o pomoc.

Porada dermatologa
Autor: Getty Images

Pielęgnacja skóry ze skłonnością do rumienia naczynioruchowego jest bardzo trudna. Przede wszystkim należy unikać czynników powodujących rozszerzenia naczyń krwionośnych, takich jak: zmiana temperatur, ultrafiolet (słońce i solarium), wysokich temperatur (sauna), kosmetyki drażniące, peelingi mechaniczne, alkohol, itp.

Konieczne jest stosowanie specjalnych serii kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery naczyniowej. Zawierają one min. następujące składniki: witamina C, K, krzem, algi morskie, miłorząb japoński, krwawnik, arnika górska, kasztanowiec zwyczajny, nagietek itp.

W przypadkach bardziej zaawansowanych zaleca się wykonywanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych lub medycznych (np. zabieg z użyciem urządzenia IPL).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta