mikrodermabrazja [Porada eksperta]

2013-03-07 21:29 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Czy po peelingu złuszczającym (miałam już dwa) mogę skorzystać tez z mikrodermabrazji? Minęło już prawie 5 miesięcy od ostatniego peelingu i chciałabym teraz skorzystać z zabiegu oczyszczającego mikrodermabrazji, ale nie wiem czy mogę! Słyszałam, że to dobry i bezbolesny zabieg, który dobrze oczyszcza skórę. Niestety, mam cerę mieszaną i dużo wągrów, dlatego chcę oczyścić teraz twarz jakimś dobrym zabiegiem.

Po takiej przerwie po peelingach chemicznych może już Pani wykonać zabieg mikrodermabrazji. Jednakże przy Pani typie skóry zalecałabym raczej kontynuację peelingów chemicznych (np. glikolowy lub pirogronowy), najlepiej wykonanie serii 4 - 6 zabiegów. Przewaga tych zabiegów nad mikrodermabrazją wynika z tego, iż nie tylko złuszczają skórę, lecz także regulują pracę gruczołów łojowych i dają trwalszy efekt.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE