Mięczak zakaźny u dziecka - jaką metodą usuwać? [Porada eksperta]

2013-10-10 13:53 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Witam serdecznie! U mojego 7-miesięcznego synka zdiagnozowano mięczaka zakaźnego. Zmiany ma gównie na buzi i czole (na policzkach takie troszkę większe, na czółku maleńkie, ale są i na rączkach, dłoni, nóżce i stópkach... pani dermatolog zaproponowała zamrażanie, wizytę mamy w sobotę. Mieszkamy w UK i tu się tego nie leczy, tylko zostawia, aż samo zniknie. Na szczęście są też polscy lekarze. Czytam jednak w internecie opinie ludzi i niektórzy odradzają ten zabieg, bo zostawia blizny... chciałam poprosić o radę... Co robić?

Mięczak zakaźny u dzieci może być leczony metodą krioterapii, jednakże skuteczniejszą i mniej dotkliwą metodą dla dziecka jest mechaniczne usuwanie, między innymi metodą łyżeczkowania.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE