Mezoterapia igłowa a Axotret [Porada eksperta]

2016-09-07 11:03 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Od 3 miesięcy biorę Axotret. Jednak mam bardzo przesuszoną skórę, także na głowie, i włosy ponownie zaczęły mi bardzo wypadać. Kiedyś pomogła mi mezoterapia, boję się, że utracę moje włosy. Czy w trakcie kuracji Axotretem mogę robić, np. raz na dwa tygodnie, mezoterapię igłową skóry głowy?

W trakcie leczenia Axotretem bezwzględnie przeciwwskazane jest wykonywanie mezoterapii. Konsekwencją zabiegu jest nieprawidłowe gojenie się skóry po zabiegu, wynikające z jej przesuszenia w trakcie terapii Axotretem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE