Jak wyleczyć mięczaka zakaźnego u 2-latka? [Porada eksperta]

2015-06-25 13:53 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Z mięczakiem zmagamy się u mojego synka od prawie 2 lat. Obecnie ma 2 lata. Byłam u 3 dermatologów. Jeden chciał od razu zamrażać, 2 pozostałych kazało czekać, aż samo minie. Zmian jest niewiele, bywa, że mam wrażenie, że nie ma ich w ogóle, po czym następuje kolejny "wysyp", i tak w kółko. Krostki są maleńkie, niektóre robią się większe. Jedyne, co stosuję, to Zinalfat, czasem smaruję Zoviraxem lub innym kremem na opryszczkę. Czy naprawdę nie ma środka, który mógłby pomóc pozbyć się tego?

Mięczak zakaźny jest chorobą wirusową o dużej skłonności do rozsiewania się. Jedną z metod leczenia o wysokiej skuteczności jest łyżeczkowanie zmian, należy pamiętać o konieczności częstej kontroli skóry w trakcie leczenia w celu wykrycia nowych zmian.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Celina
|

Pozbyliśmy się tych małych swędzących krosteczek dzięki Soplhadermol. Trzeba jednak nieco cierpliwości i wytrwałości w działaniu. Smarowanie dwa razy dziennie pędzelkiem krostek to dla niektórych mam trudne zadanie. Na szczęście to tylko kilka dni, potem znów trzeba odczekać aż zaschnięte krostki odpadną. Polecam, powodzenia życzę.