Jak skutecznie wyleczyć trądzik? [Porada eksperta]

2014-02-03 19:15

Już kilka lat borykam się z trądzikiem, nic co stosowałam skutecznie nie pomogło. Niektóre produkty, które stosowałam pomogły, ale tylko na chwilę, a po upływie czasu trądzik wracał ponownie. Nie wiem co już mam robić ani stosować, aby się uporać z tym problemem. Moja codzienna pielęgnacja wygląda tak: po umyciu twarzy wycieram twarz ręcznikiem (wyłącznie do twarzy), później oczyszczam skórę tonikiem, a następnie aplikuję krem - tak wygląda to rano i wieczorem. Jedynym złym nawykiem jest to, że zdarza mi się wyciskać te krosty które później możliwe, że jeszcze dłużej się goją. Lecz jak je zostawię, to cały proces gojenia jest jeszcze dłuższy, więc nie wiem co jest lepsze - pozostawienie czy wyciągnięcie. Staram się używać produktów przeznaczonych do mojego typu cery, która jest tłusta, więc wszystko co wybieram jest poprzednio sprawdzone i odpowiednio dopasowane, lecz i to nie pomaga. Czy mogę dostać jakieś rady? Co mogłoby mi pomóc w walce z trądzikiem?

Porada dermatologa
Autor: Getty Images

W przypadku przewlekle utrzymujących się zmian trądzikowych należy rozważyć intensyfikację terapii.

Do dyspozycji mamy leki miejscowe, niekiedy w skojarzeniu z doustnymi antybiotykami. Innym wariantem jet terapia retinoidami.

Powinna Pani zgłosić się do dermatologa. Po badaniu lekarskim i badaniach laboratoryjnych możliwe będzie ustalenie właściwej terapii.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta