Jak skutecznie wyleczyć łojotokowe zapalenie skóry? [Porada eksperta]

2014-02-17 12:15

Od dłuższego czasu pod ustami mam zaczerwienienie. Byłem jakiś czas temu u dermatologa i zdiagnozował u mnie łojotokowe zapalenie skóry. Przepisał mi maść Pimafucort, którą miałem smarować na noc. Smarowałem ją przez okres nie dłuższy niż 7 dni, gdyż jest napisane w ulotce, że nie wolno przekraczać siedmiu dni. Niestety, nie zauważyłem większej poprawy. Zaczerwienienie jak było tak jest. Mam w planach pójść ponownie do dermatologa i powiedzieć mu, że niestety, ale nie ma poprawy. Może tym razem przepisze mi coś, co skutecznie wyeliminuje ten problem. Dodam jeszcze, że swego czasu w okolicach (w rogach) nosa odczuwałem dość mocne swędzenie. Podczas wizyty dermatolog zadał mi pytanie odnośnie tego. Również smarowałem okolice nosa, ale też nic nie pomogło. Co prawda nie swędzi mnie obecnie, ale mam widoczne w okolicach nosa takie zmiany skórne oraz w niektórych miejscach, tak jakby takie czerwone żyłki - pajączki? Co mogę zrobić? Naprawdę strasznie jest to dla mnie uciążliwe. Chciałbym to wyleczyć, a nie wiem jak. Może kuracja antybiotykowa? 

Porada dermatologa
Autor: Getty Images

Wymieniony przez Pana preparat nie powinien być stosowany długo na twarz. Powinien Pan zgłosić się do dermatologa w celu modyfikacji leczenia.

Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą wymagającą terapii skojarzonej przeciwzapalnej i przeciwdrożdżakowej. Dodatkowo bardzo istotna jest właściwa pielęgnacja - unikanie preparatów drażniących skórę.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta