Czym oczyszczać tłustą skórę twarzy? [Porada eksperta]

2014-02-17 12:13
Porada dermatologa
Autor: Getty Images

Mam cerę przetłuszczającą się, a w dodatku wysuszoną. Przetłuszczenie jest tak silne, że po umyciu żelem, już po 2-3 godzinach skóra zaczyna się świecić i gromadzi się na niej nadmiar sebum. Dodatkowo w okolicach strefy T mam dość dużą ilość zaskórników. Jak poradzić sobie z tym przetłuszczeniem i zaskórnikami? Próbowałem wiele kosmetyków, ale wiekszość wysusza skórę i powoduje większe przetłuszczenie. Czym nawilżać i oczyszczać skórę? Jakich produktów używać? Czy jest konieczna wizyta bezpośrednio u dermatologa?

Konsultacja u dermatologa jest bardzo istotna w przypadku tak problematycznej skóry.

To na co warto zwrócić uwagę to unikanie preparatów do mycia powierzchownie przesuszających skórę (najlepiej stosować preparaty przeznaczone do skóry wrażliwej). Łojotok lepiej eliminować używając kremy do pielęgnacji regulujące pracę gruczołów łojowy zawierające między innymi retinoidy lub kwas glikolowy

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.