Uczulenie na prezerwatywy? [Porada eksperta]

2015-03-24 13:49 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Mam taki problem od niedzieli, ponieważ używałem wcześniej prezerwatyw durex, nigdy nie miałem czegoś takiego. Czy jest możliwe, że po zmianie prezerwatyw w niedziele na pasante regular mogło wystąpić uczulenie na penisie? Chodzi tutaj o czerwone małe "krostki" na żołądziu, których nie jest dużo, nie bolą, ani nie pieką. Wcześniej nie miałem problemów z prezerwatywami i ich używałem, lecz po zmianie na pasante wystąpiły te czerwone krostki na penisie. Czy one znikną same, czy muszę używać jakiejś maści?

Powinien Pan zgłosić się do dermatologa. Istnieje możliwość alergii kontaktowej na nowy produkt. Jednakże po wykonaniu badania lekarskiego możliwe będzie wykluczenie innych przyczyn opisywanego objawu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE