Czy praca nerek wpływa na powstanie trądziku? [Porada eksperta]

2018-03-22 13:52 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Czy nieprawidłowa praca nerek może być przyczyną pryszczy na twarzy? Mam wszystkie inne badania zrobione na trądzik i wychodzą pozytywnie,więc tylko jeszcze taka opcja została. Mam kamicę nerkową, która utrzymuje się cały czas, a przy tym niedoczynność nerek.

Trądzik najczęściej jest wynikiem kilku czynników: nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych współistniejącej z nadmiernym zaczopowaniem ich ujść oraz wtórną infekcją bakteryjną. Nie ma to związku z pracą nerek.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE