Czy praca nerek wpływa na powstanie trądziku? [Porada eksperta]

2018-03-22 13:52 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Czy nieprawidłowa praca nerek może być przyczyną pryszczy na twarzy? Mam wszystkie inne badania zrobione na trądzik i wychodzą pozytywnie,więc tylko jeszcze taka opcja została. Mam kamicę nerkową, która utrzymuje się cały czas, a przy tym niedoczynność nerek.

Trądzik najczęściej jest wynikiem kilku czynników: nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych współistniejącej z nadmiernym zaczopowaniem ich ujść oraz wtórną infekcją bakteryjną. Nie ma to związku z pracą nerek.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 12/2019 "Zdrowia" wszystko o fizjoterapii, operacja "przez dziurkę", leczenie raka trzustki, kim jest asystent zdrowienia, zielone biuro, antyrakowe menu, idealna koloryzacja. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 12/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE