Augmentin na trądzik - czy pryszcze powrócą? [Porada eksperta]

2014-11-17 12:05

Od zawsze miałam delikatne problemy z cerą, raz mniejsze raz większe, ale dało się z tym żyć. Jednak przez ostatni miesiąc była tragedia, nie mogłam sobie dać rady, zwłaszcza z brodą. Najpierw pryszcze, później straszne przebarwienia, które bardzo ciężko się goiły. Nie wiem czy to wina Effeclar Duo, który zaczęłam stosować może 1,5 miesiąca temu? Wszystko się zmieniło gdy 10 dni temu miałam zapalenie ucha i zaczęłam stosować Augmentin. Cud! Wszystko poznikało, jestem w szoku, że w tak krótkim czasie cera stała się praktycznie idealna. Czy o czymś to świadczy, że na antybiotyk moja cera zareagowała tak dobrze? Boje się, ze teraz jak odstawię lek wszystko wróci. Czy ma Pani jakieś dobre rady? Dodam, że nigdy nie stosowałam żadnych antybiotyków na zmiany skórne, jedynie ten Augmentin może 3 razy w życiu. Pozdrawiam.

Porada dermatologa
Autor: Getty Images

Jednym z elementów terapii trądziku zwykłego w niektórych przypadkach są antybiotyki doustne, między innymi doksycyklina, tetracyklina, minocyklina. Zawsze stosuje się je w połączeniu z leczeniem miejscowym preparatami przeciwłojotokowymi. Jednakże nie precyzuje Pani, czy taki preparat stosowała.

Poprawa, którą Pani zaobserwowała najprawdopodobniej będzie przejściowa. Powinna Pani zgłosić się do dermatologa w celu ustalenia dalszego leczenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta