Chroń się przed zakażeniem BAKTERIĄ E.COLI, myjąc ręce

2011-06-03 14:05 Anna Zaborska

Gdy w Europie coraz więcej osób, zarażonych zmutowaną bakterią Escherichia coli, walczy o zdrowie i życie, warto pamiętać o podstawowych zasadach higieny. A czyste ręce to jej podstawa. Dowiedz się, jak chronić się przed bakterią E.coli.

Chroniąc się przed epidemią zatruć pokarmowych, wywołaną przez bakterie E.coli

» Często, a przed posiłkami i po wyjściu z toalety ZAWSZE myj ręce. Ale nie tak niedbale, od niechcenia. Prawidłowe mycie rąk powinno trwać minimum ok. 20 sekund. Trudno jest ci uzmysłowić sobie ile to ma trwać? Idź do łazienki z kuchennym minutnikiem lub stoperem, odkręć kran i czas start...

» Do mycia używaj najlepiej mydła w płynie z dozownika – zamknięty w szczelnym pojemniku jest wolny od mikrobów. 

»
Poza domem nie dotykaj mydła w kostce – nie wiesz, kto i kiedy używał go poprzednio i jakie bakterie oraz wirusy miały okazję się na nim osiedlić.

» Wygodnym rozwiązaniem, dzięki którym obniżysz ryzyko zakażenia bakterią E.coli, są jednorazowe chusteczki do przecierania rąk.

» Gdy czeka cię teraz podróż do Niemiec lub w tropiki, nie rozstawaj się z buteleczką antybakteryjnego płynu do rąk – uratuje cię w sytuacji, kiedy umycie ich pod bieżącą, czystą wodą nie będzie możliwe.

» I jeszcze jedna ważna sprawa – nigdy nie korzystaj z suszarki do rąk – w jej zakamarkach bytuje niejedna groźna bakteria.

» Poza domem poprzestań na osuszeniu rąk papierowym ręcznikiem. To ważne, bowiem gdy ręce są wilgotne łatwiej „przyklejają” się do nich wszelkie chorobotwórcze mikroby.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
marcin
|

jak się chronić wykryto bakterie w wodociągu co zrobić aby się nie zarazić proszę o szybki odzew

miko
|

O bakteriach w suszarce do rąk nie słyszałam, postaram sie nie używać (chociaż uwielbiam to ciepełko ;) ja używam w domu mydła antybakteryjnego i mam też żel na wyjścia, myje przed jedzeniem na mieście.

jarzebina
|

Podczas mycia rąk, można sobie nucić jakąś 20-30 sekundową piosenkę, widziałam to w jakimś filmie, brzmi śmiesznie, ale sprawdza się ;) Dodałabym też do artykułu może używanie mydła antybakteryjnego i żel antybakteryjny do stosowania bez użycia wody, przydaje się wszędzie tam, gdzie nie możemy porządnie umyć rąk.