Jakie ćwiczenia można wykonywać w ciąży? [Porada eksperta]

2013-05-31 18:35 Barbara Grzechocińska

Witam, Regularnie ćwiczę ok 3-5 razy w tygodniu. Są to zazwyczaj zajecia fitness: tbc, abt, basen. Planuję zajść w ciążę. Czy w pierwszym trymestrze ciąży muszę zrezygnować z tych zajęć? Czytałam w internecie, że dla mnie pozostaje tylko pilates, joga i basen, jednak bardzo lubię zajęcia tbc i nie chciałabym z nich zrezygnować. Pamietam, że na zajeciach była wczęsniej pewna Pani w ciąży, która regularnie ćwiczyła do 8 m-ca. Proszę o odpowiedź.

Możliwość ćwiczeń zależna jest od tego, jak będzie się Pani czuła i jak będzie rozwijała się ciąża. W ciąży nie można uprawiać sportów urazowych oraz ćwiczeń wymagających dużego wysiłku. Myślę, że jak powie Pani trenerce, że jest w ciąży, to uzyska Pani odpowiedź, jakie ćwiczenia będzie mogła Pani wykonywać, a jakich nie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE