Apteczka

Olejek muszkatołowy warto mieć w swojej apteczce. Dlatego, że uchodzi za łagodzący „balsam” zarówno na problemy fizyczne, jak i natury psychicznej. W czym tkwi sekret jego sekret? Przyjrzymy się dokładnie właściwościom olejku muszkatołowego.
Szczepionka na koronawirusa może nas uratować przed kolejną falą pandemii. Eksperci zapowiadają, że mimo ich wprowadzenia na rynek nadal powinniśmy zachować reżim sanitarny. Jakie mamy szczepionki na koronawirusa? Jakie szczepionki na koronawirusa będą dostępne w Polsce, a jakie w innych krajach? Czy szczepionki były odpowiednio testowane? I wreszcie - czy szczepionki na koronawirusa będą bezpłatne?
Gdy już wyciśniesz sok z cytryny, nie wyrzucaj skórki - ze względu na jej cenne właściwości lecznicze możesz ją wykorzystać jako remedium na różne zdrowotne dolegliwości. Jakie prozdrowotne właściwości ma skórka cytryny i jak ją stosować, by odnieść jak najwięcej korzyści?
Wiesiołek rośnie na polskich polach i łąkach. Nosi słusznie nazwę „rośliny księżycowego ogrodu”, ponieważ jego jaskrawożółte kwiaty pięknie rozkwitają wieczorem. Natomiast płatki odbijają światło Księżyca, tworząc magiczny klimat niczym z bajki. Oprócz tego, że wiesiołek robi wrażenie swoim nietypowym wyglądem, to wykazuje działanie lecznicze. Ma też szerokie zastosowanie w pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Na co pomaga jeszcze wiesiołek?
Skorupki jajek najczęściej lądują w śmietniku. A to duży błąd - skorupki mogą bowiem dostarczyć nam dużo wapnia, który w dodatku świetnie się przyswaja. A to nie koniec zdrowotnych właściwości skorupek jajek. Znajdziemy w nich cynk, żelazo, krzem i miedź.
Wiąz czerwony – jest to gatunek zioła, o którym rzadko słyszymy i rzadko po niego sięgamy. A szkoda! Kora wiązu czerwonego to naturalny specyfik, który działa leczniczo na układ oddechowy. Na co jeszcze można ją stosować?
Liście z herbaty – co zrobić z nimi po wypiciu naparu? Pierwsza myśl, jaka zawsze przychodzi do głowy: „wyrzucić do kosza”. Tylko nie warto tego robić! Zużyte liście herbaciane mogą jeszcze przydać się między innymi do pielęgnacji ciała czy w domowych porządkach. Przygotowaliśmy pięć prostych sposobów na zastosowanie odpadków z herbaty. Sprawdźmy!
Galasy nazywane są patologicznymi naroślami lub zgrubieniami, które potrafią zaskoczyć dziwnymi kształtami i różnymi barwami. Występują na liściach, łodygach lub korzeniach. Jak wiemy już, czym są galasy, to teraz dowiedzmy się, jak one powstają?
Moczenie stóp w occie może przynieść spore korzyści zdrowotne. Jakie? Otóż nasze stopy są stale narażone na bakterie, otarcia, urazy, suchość oraz inne czynniki, które mogą mieć na nie niekorzystny wpływ. Jak temu zaradzić? Zastosować kąpiel z octem! Na co pomaga?
Syrop z marchwi i miodu na mokry kaszel sprawdzi się znakomicie, także u dzieci. Znacznie łatwiej będzie odkrztuszać flegmę zalegającą w płucach. Jak zrobić syrop? Kto może go pić?
Fusy z kawy są jednym z odpadków, których nie warto wylewać do zlewu ani od razu wyrzucać do kosza. Te drobne, czarne ziarenka można wykorzystać na wiele sposobów. Sprawdźmy, do czego można ich użyć!
Napar z majeranku warto pić, kiedy dopada nas przeziębienie, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Jest to jeden z lepszych napojów leczniczych, który pomaga w szybszym powrocie do zdrowia. Na co warto go jeszcze stosować?