Apteczka

Olejek lawendowy jest wykorzystywany w aromaterapii. Jego właściwości są jednak o wiele szersze niż tylko znane wszystkim działanie uspokajające. Olejek lawendowy można wykorzystać na wiele różnych sposobów - także na rany, ukąszenia owadów, ból głowy. Jak stosować olejek lawendowy? Sprawdźcie.
Badania wykazały, że regularne spożywanie tranu podnosi odporność organizmu i poprawia samopoczucie. Tran działa również przeciwmiażdżycowo i leczy skórę. Można stosować go też jako odżywkę na zniszczone włosy i paznokcie. Przeczytaj porady zielarza - jak stosować i z czym łączyć tran, żeby jak najlepiej wykorzystać jego właściwości.
Olej arganowy znalazł zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. W kulinarnym świecie olej arganowy jest ceniony ze względu na wyjątkowy smak i prozdrowotne właściwości (przede wszystkim zmniejszające ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego). "Płynne złoto Maroka" doskonale sprawdza się również w pielęgnacji skóry, gdyż jest uznawane za "eliksir młodości". Sprawdź, jakie właściwości posiada olej arganowy.
Te rośliny każdy ma w domu, w różnej postaci. Są bardzo zdrowe i mogą pomóc w załagodzeniu wielu dolegliwości. Niektóre z nich znacie z całą pewnością, a jeśli nie to warto je poznać.
Zioła nie wyleczą cukrzycy, jednak niektóre z nich - stosowane za zgodą lekarza - mogą być wsparciem dla osób chorych na cukrzycę lub mających stan przedcukrzycowy, gdyż obniżają poziom cukru we krwi i ułatwiają utrzymanie jego prawidłowych wartości, a także wspierają metabolizm węglowodanów i tłuszczów. Które zioła na obniżenie cukru wybrać i jak je stosować?
Tarnina to roślina, która znalazła zastosowanie w medycynie naturalnej dzięki swoim wyjątkowym właściwościom leczniczym. Owoce tarniny są stosowane przede wszystkim jako środek na biegunkę. Współczesna fitoterapia poleca stosowanie także odwaru z kwiatów tarniny przy schorzeniach układu moczowego. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości posiada tarnina.
Skwalen jest związkiem, który występuje naturalnie w naszym organizmie, jednak warto go dodatkowo suplementować, gdyż ma bardzo dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Czym dokładnie jest skwalen i jakie są jego właściwości lecznicze? W czym jeszcze oprócz wątroby rekina możemy go znaleźć?
Nadciśnienie jest groźnym schorzeniem i by zapobiec jego skutkom, trzeba stale przyjmować leki. Wsparciem terapii bywają też zioła. Mogą nawet okazać się wystarczającym środkiem do opanowania choroby – o ile uda się uchwycić jej początek. Przedstawiamy 3 zioła, które najskuteczniej wpływają na obniżenie ciśnienia krwi.
Zioła na wątrobę przyniosą szybką ulgę wtedy, gdy odczuwasz ból i gniecenie z prawej strony pod żebrami. Warto je stosować po przejedzeniu, jeśli przesadzisz z alkoholem lub gdy zażywasz leki, które mogą szkodzić wątrobie. Jak działają zioła na wątrobę, które zioła na wątrobę są najlepsze i w jaki sposób je stosować?
Witamina K2, podobnie jak wszystkie związki, które kryją się pod nazwą "witamina K", uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi. Przez wiele lat przypisywano jej wyłącznie tę rolę. Jednak z badań wynika, że witamina K2 odpowiada także za zdrowe kości, zapobiega zwapnieniu naczyń i rozwojowi chorób układu krążenia. Jakie jeszcze działanie ma witamina K2? Jakie są źródła jej występowania? Jakie są objawy niedoboru?
Sok z derenia nie jest szeroko znany, a szkoda – smakiem i właściwościami leczniczymi zdecydowanie góruje nad wieloma innymi sokami. Warto poznać te ostatnie i stosować sok z derenia, jeśli przepisane przez lekarza leki lub suplementy lubisz wesprzeć tradycyjnymi sposobami. A na co pomaga sok z derenia i jak go przygotować, by nie stracić cennych właściwości owoców derenia?
Do popijania leków używaj tylko wody. Tak jest bezpiecznie. Inne płyny mogą sprawić, że lek zadziała silniej lub słabiej, albo nie zadziała wcale. Co gorsza, lek popity płynem innym, niż odpowiednia woda może po prostu zaszkodzić. Jaka więc woda jest najlepsza przy zażywaniu lekarstw i suplementów? A czym na pewno nie można popijać leków?