Apteczka

Kroplówki witaminowe są formą podania witamin lub innych substancji wspierających działanie organizmu drogą pozaustną. Gdy mamy kaca, są sposobem na szybsze dostarczenie witamin i elektrolitów, które utraciliśmy w wyniku spożycia alkoholu.
Babka lancetowata to roślina stosowana od wieków w medycynie naturalnej. Na przestrzeni dziejów, za pomocą babki lancetowatej, próbowano leczyć choroby niemal wszystkich narządów. Współczesne badania naukowe potwierdzają zawartość wielu związków o działaniu prozdrowotnym w wyciągu z babki lancetowatej. Można ją stosować pod wieloma postaciami, m.in. syropu, naparu lub nalewki. W jakich schorzeniach warto sięgać po babkę lancetowatą? Jak przygotować i używać preparaty z babki lancetowatej? Czy i kiedy babka lancetowata może być szkodliwa?
Suplementy diety to popularna grupa preparatów, coraz chętniej kupowanych przez polskie społeczeństwo. Tabletki musujące multiwitaminowe zawierają szereg różnych witamin i minerałów, niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Czy warto je w takim razie zażywać?
Piołun (bylica piołun) to niepozornie wyglądające ziele o prozdrowotnych właściwościach. Stosowana od wieków w medycynie ludowej, znów powraca do łask. To naturalny specyfik na problemy z układem pokarmowym i kobiece dolegliwości. Trzeba jednak pamiętać, że piołunu nie można stosować zbyt długo i zawsze należy przestrzegać dozwolonej ilości jego dziennego spożycia.
Syrop z cebuli jest od wieków sprawdzonym sposobem na przeziębienie. Przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do wykonania podstawowej wersji syropu z cebuli potrzeba jedynie dwóch składników: cebuli i cukru.
Nadciśnienie jest groźnym schorzeniem i by zapobiec jego skutkom, trzeba stale przyjmować leki. Wsparciem terapii bywają też zioła. Mogą nawet okazać się wystarczającym środkiem do opanowania choroby – o ile uda się uchwycić jej początek. Przedstawiamy 3 zioła, które najskuteczniej wpływają na obniżenie ciśnienia krwi.
Prowadzenie auta wymaga ogromnego skupienia i uwagi. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na zdolność prowadzenia samochodu mogą mieć wpływ leki dostępne bez recepty np. leki na alergię. Mogą one zawierać substancje, które wpływają na nasze zdolności psychomotoryczne, i spowodować, że prowadzenie samochodu stanie się równie niebezpieczne jak po spożyciu alkoholu. Na jakie leki bez recepty należy uważać?
Zioła na wątrobę przyniosą szybką ulgę wtedy, gdy odczuwasz ból i gniecenie z prawej strony pod żebrami. Warto je stosować po przejedzeniu, jeśli przesadzisz z alkoholem lub gdy zażywasz leki, które mogą szkodzić wątrobie. Jak działają zioła na wątrobę, które zioła na wątrobę są najlepsze i w jaki sposób je stosować?
Witamina A pełni wiele ważnych funkcji w organizmie - jest niezbędna w procesie widzenia, wzmacnia układ odpornościowy i może zapobiegać rozwojowi nowotworów. Poza tym witamina A poprawia wygląd skóry, dzięki czemu znalazła zastosowanie w kosmetyce, a maść z witaminą A to remedium na wiele skórnych problemów. Jednak z jej dawkowaniem powinny uważać kobiety w ciąży. Jakie jeszcze właściwości ma witamina A? Jakie są objawy jej niedoboru? W jakich produktach można ją znaleźć?
Witamina F znalazła zastosowanie przede wszystkim w kosmetyce. Nic dziwnego, witamina F, czyli zespół wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, doskonale wpływa na kondycję skóry - regeneruje ją, chroni przed szkodliwym działaniem mrozu czy wiatru i zapobiega procesowi starzenia. Poza tym łagodzi zmiany trądzikowe. Jakie jeszcze działanie ma witamina F? Jakie produkty są jej źródłem?
Witamina E to związek, którego właściwości od dawna są wykorzystywane w medycynie, gdzie znana jest m.in. jako "witamina płodności", gdyż jest niezbędna do jej zachowania. Ponadto witamina E znalazła zastosowanie w kosmetyce, gdzie sławę zyskała jako "witamina młodości", gdyż opóźnia proces starzenia się skóry. Sprawdź, jakie działanie ma witamina E oraz gdzie się znajduje.
Grzane wino to nie tylko comfort food (a w zasadzie comfort drink), gdy aura na zewnątrz nie zachęca do spacerów, lecz także pomocny środek na przeziębienia i katar. Dlaczego grzane wino działa jak lekarstwo? Jak przygotować pyszne, domowe wino grzane?