Obrzezanie a satysfakcja [Porada eksperta]

2013-03-09 22:30 Beata Ciesielska

Mój chłopak jest obrzezany. Obawiam się, że to może mieć wpływ na jego satysfakcję - słyszałam, że obrzezani mężczyźni słabiej odczuwają satysfakcję. Jak mu mogę pomóc? Dlaczego on jest w ogóle obrzezany?

Chłopak jest obrzezany, bo pewnie miał problemy zdrowotne, najprawdopodobniej stulejkę albo przewlekłe stany zapalne napletka. To częsta sytuacja. Proszę się niepotrzebnie nie martwić, nie ma to wpływu na jego satysfakcję z życia seksualnego. Najlepiej dla Was obojga będzie, jak przestanie Pani o tym myśleć. Udany seks, to seks spontaniczny. Chłopak jest "normalny", zdrowy i nie trzeba mu w niczym "pomagać", tylko cieszyć się byciem razem. I być dumną, że zwierzył się Pani ze swojego sekretu. Myślę,że powiedział to jako "ciekawostkę", a dla Pani stał się to niepotrzebnie problem. Gdyby było tak, jak Pani mysli, to miliony Żydów na świecie miałoby problemy seksualne - na własne "życzenie". Jeszcze raz zapewniam, że tak nie jest.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Beata Ciesielska

Lekarz specjalista seksuolog, biegły sądowy. członek europejskiego i polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych. Przyjmuje w gabinecie prywatnym w Łodzi (po wcześniejszym umówieniu terminu tel. 0501 019 578). 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE