"Leki przeciwlękowe uratowały mi życie". Gwiazda "Chirurgów" także doświadczyła hejtu

2022-12-07 8:26

Katherine Heigl pracowała na sukces jako aktorka, a kiedy go osiągnęła, nauczyła się, że bycie osobą publiczną oznacza bycie pod stałą obserwacją. Była gwiazda „Chirurgów” niedawno opowiedziała o tym, jak na jej zdrowie psychiczne wpłynęło zainteresowanie mediami wiele lat temu i przyznała, że leki przeciwlękowe „uratowały” jej życie.

Leki przeciwlękowe uratowały mi życie. Gwiazda Chirurgów także doświadczyła hejtu
Autor: Instagram "Leki przeciwlękowe uratowały mi życie". Gwiazda "Chirurgów" także doświadczyła hejtu

Katherine Heigl to amerykańska aktorka i producentka, znana m.in. z ról w serialach takich, jak "Chirurdzy" czy "Grey's Anatomy". Ma 44 lata. Niedawno w jednym z wywiadów opowiedziała o tym, co spotkało ją na początku kariery zawodowej.

Katherine Heigl o hejcie i zaburzeniach lękowych

Heigl wyznała, że choć z początku opinie na jej temat były przychylne, potem rozpętało się piekło. W mediach coraz częściej zaczęły pojawiać się przykre nagłówki, które dotyczyły jej negatywnych wypowiedzi na temat doświadczeń podczas kręcenia niektórychprodukcji.

To właśnie wtedy aktorka została nagle zdefiniowana, jako osoba publiczna. „Czułam się bardzo odizolowana" - wyznaje Katherine Heigl w rozmowie z Yahoo Life.

44-latka przyznała, że w tamtym okresie jej pewność siebie podupadła, zwątpiła w swoje możliwości i nie była na tyle "stabilna we własnym ja”, by zdać sobie sprawę, że negatywne komentarze na jej temat nie były prawdziwe.

Poradnik Zdrowie: zaburzenia lękowe

"W wieku 30 lat spędziłam wiele czasu na zamartwianiu się, że może oni mają rację. Zastanawiałam się, czy jestem tego rodzaju osobą". Kobieta przez hejt doświadczyła nerwicy i zaburzeń lękowych.

Aktorka apeluje, by otwarcie mówić o zdrowiu psychicznym

Gwiazda "Chirurgów" wyznała, że chciałaby, aby społeczeństwo było bardziej otwarte na zdrowie psychiczne, gdy ona zmagała się z tego rodzaju problemami. Miało to miejsce na początku 2000 roku, a wtedy niewiele osób miało odwagę, by mówić publicznie o kryzysie psychicznym.

Gdyby było inaczej, Katherine mogłaby nauczyć się, jak się chronić i szybciej uzyskać pomoc. Powiedziała, że ​​​​myślała, że ​​​​niepokój, którego doświadczała ją przytłaczał oraz, że uczucia, jakie jej towarzyszyły odbierała jako słabość charakteru.

"Leki na lęki uratowały mi życie"

O Katherine Heigl ponownie zrobiło się głośno przy okazji premiery drugiej części pierwszego sezonu serialu "Firefly Lane". Aktorka w wywiadzie wyznała, że ​​jej życie zaczęło się zmieniać, kiedy postanowiła edukować się na temat zdrowia psychicznego i zaczęła brać leki na lęki.

„Zasadniczo uratowało mi to życie” - powiedziała.

Wszystko zaczęło się od jej wypowiedzi na temat pracy przy produkcji serialu „Grey's Anatomy”. W programie „The Late Show With David Letterman” w 2009 roku wyznała, że ten czas był dla niej trudny, ponieważ ​​długość jej dnia na planie serialu była „okrutna i podła”. Powiedziała również, że mówi o tym głośno, z nadzieją, że producenci programu zreflektują się w tej kwestii i ograniczą godziny pracy aktorów.

Czytaj też: Nowa szansa na leczenie zaburzeń lękowych. Odkryto, gdzie w mózgu kryje się strach

Heigl mieszka teraz w Utah z mężem Joshem Kelly i trójką dzieci. Powiedziała, że ​​mieszkanie z dala od Los Angeles pomogło jej oddzielić życie publiczne od prywatnego.

W rozmowie z Yahoo Life wyznała także, że gdyby nie musiała zmierzyć się z tymi trudnościami, nie byłaby osobą, którą jest dzisiaj i nie wiedziałaby, jak o siebie zadbać.

Wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym - gdzie szukać pomocy?

Jeśli czujesz, że jesteś w kryzysie psychicznym lub potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, znajdziesz je pod numerem 800 70 2222.

Jest to całodobowa i bezpłatna linia, gdzie dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.