45-letni milioner chce wyglądać jak 18-latek. Lekarzom już udało się go trochę "odmłodzić"

2023-01-31 14:25

45-letni Bryan Johnson chce mieć ciało nastolatka. Wyda majątek, żeby tylko odzyskać młodość. Zatrudnił już ponad 30 lekarzy i specjalistów, którzy na bieżąco monitorują jego stan zdrowia. Sam stwierdził, że to, co robi, brzmi dość ekstremalnie.

Bryan Johnson
Autor: Instagram 45-letni milioner chce wyglądać jak 18-latek. Lekarzom już udało się go trochę "odmłodzić"

45-letni Bryan Johnson ma pokaźną sumę pieniędzy na koncie. Takiej fortuny dorobił się w wieku 30 lat, dokonując niezwykle intratnej transakcji. Za 800 mln dolarów udało mu się sprzedać własną firmę, która zajmowała się przetwarzaniem płatności Braintree Payment Solutions.

Chce być "wiecznie młody"

Mężczyzna nie ukrywa, że włożył dużo ciężkiej pracy i stracił trochę zdrowia, by osiągnąć sukces. Cierpiał na depresję i też walczył z nadwagą. To uzmysłowiło mu, że musi w końcu zacząć inwestować w siebie i poświeć zdecydowanie więcej czasu na dbanie o własne zdrowie fizyczne i psychiczne. Wziął sprawy w swoje ręce – od razu zatrudnił trenerów personalnych, by pomogli mu osiągnąć wymarzoną sylwetkę w krótkim czasie.

Milioner chce spełnić jeszcze swoje wielkie marzenie i odzyskać młodość. Na ten cel jest w stanie wydać ok. 2 mln dolarów. - Chcę mieć mózg, serce, płuca, wątrobę, nerki, ścięgna, zęby, skórę i włosy 18-latka – wyznał Johnson cytowany przez międzynarodową stację Bloomberg.

Mężczyzna jest obecnie pod opieką 29-letniego lekarza medycyny regeneracyjnej Olivera Zolmana. Wraz ze swoim zespołem, składającym się z ponad 30 osób, pracuje nad tym, aby spowolnić proces starzenia w każdym z narządów Johnsona. Chce udowodnić, że człowiek może o 25 proc. może skrócić wiek medyczny każdego z narządów.

- To, co robię, może brzmieć ekstremalnie, ale staram się udowodnić, że samookaleczenie i rozkładanie są nieuniknione – stwierdził Johnson.

Jak zmienić swoje nawyki żywieniowe?

Zatrudnił 30 lekarzy, by cofnąć proces starzenia

45-latek ma ustalony plan dnia i musi przestrzegać zaleceń ekspertów dotyczących zdrowego stylu życia. Przeszedł na dietę wegańską i spożywa nie więcej niż 1977 kalorii dziennie. Każdego dnia uprawia aktywność fizyczną przez godzinę i wykonuje intensywny trening trzy razy w tygodniu. Do tego stosuje "dwa tuziny suplementów i leków". 

Co 30 dni mężczyzna zgłasza się na kompleksowy przegląd stanu zdrowia. Ma wtedy wykonany cały panel badań, m.in. badanie krwi, kolonoskopię czy ultrasonografię. Poza tym sztab specjalistów na bieżąco monitoruje parametry życiowe Johnsona oraz systematycznie wykonuje mu pomiar wahań tętna, poziomu glukozy we krwi, wagi, wskaźnika BMI i tkanki tłuszczowej.

Eksperci pracują też nad tym, by jego skóra wyglądała coraz młodziej. W tym celu przepisali mu siedem różnych kremów. Dodatkowo wykonują mu systematycznie zabiegi (m.in. laseroterapię, peeling).

Już pierwsze efekty są widoczne. Ciało Johnsona udało się odmłodzić o pięć lat, o czym poinformowali jego lekarze. Jak przekazał jeden ze specjalistów Jeff Toll, 45-latek ma teraz "serce 37-latka, skórę 28-latka oraz pojemność płuc i sprawność 18-latka". Dodał, że wszystkie markery, które śledzą na bieżąco, uległy niesamowitej poprawie.

Jeśli Bryanowi uda się osiągnąć cel, to według lekarza Zolmana będzie to ogromna rewolucja w medycynie regeneracyjnej.