Chryzokola: moc żeńskiej energii, właściwości prozdrowotne

2018-07-26 15:15

Chryzokola to kamień kojarzony z mocą żeńskiej energii. Choć żeński pierwiastek obecny jest również u mężczyzn, chryzokola zalecana przede wszystkim kobietom: nie tylko zmniejsza typowe kobiece dolegliwości i łagodzi objawy kobiecych chorób, ale też pozwala paniom odzyskać wewnętrzny spokój, wzmacnia cierpliwość i daje siłę do zmagań z codziennością.

Chryzokola: moc żeńskiej energii, właściwości prozdrowotne
Autor: Getty Images Chryzokola wzmacnia cierpliwość i daje siłę do zmagań z codziennością

Spis treści

  1. Chryzokola - kamień dla mówców
  2. Chryzokola - właściwości zdrowotne

Chryzokola to dość pospolity minerał zaliczany do krzemianów. Obficie występuje na terenach Ameryki Północnej i w Meksyku, a także w górach Ural, w Chile i w Izraelu.

Jego nazwa powstała z połączenia greckich słów chrysos i kólla i w dosłownym tłumaczeniu oznacza "klej do złota", gdyż w starożytności minerał ten stosowany był właśnie jako spoiwo przy łączeniu złotych elementów ozdób.

Chryzokola najczęściej ma kolor niebieski, zielony lub niebieskozielony, rzadziej spotykany jest w odcieniach brązu lub czerni.

Chryzokola - kamień dla mówców

W ezoteryce chryzokola jest kamieniem przypisanym archetypowej prabogini Ziemi. Symbolizuje moc żeńskiej energii, obecnej nie tylko u kobiet, ale też u mężczyzn - to ona odpowiada za delikatność, uczucia, wewnętrzną mądrość.

By chryzokola była skuteczna, raz na miesiąc należy ją oczyszczać z pomocą hematytu i ładować w świetle księżyca

Zgodnie z tą symboliką chryzokola pomaga żyć bardziej "po kobiecemu" - delikatniej, z szacunkiem dla innych.

Bywa zalecana osobom, które pracują głosem - wykładowców, przedstawicieli handlowych - gdyż pomaga bardziej świadomie dobierać słowa, przemawiać z pasją, a zarazem zrozumiale i przekonująco.

Chryzokola - właściwości zdrowotne

Wedle zwolenników metod niekonwencjonalnych, chryzokola ma również szereg właściwości cennych dla zdrowia. Noszona na ciele w postaci wisiorka lub włożona do kieszeni:

Przeczytaj też o właściwościach innych kamieni:

Ważne!

Pamiętaj, że sposoby proponowane przez zwolenników metod niekonwencjonalnych nie mają potwierdzenia w badaniach naukowych i nie są zgodne z EBM. Zanim zaczniesz je stosować, skonsultuj się ze swoim lekarzem.