Domowe krople na przeziębienie - bezpieczne i skuteczne [PRZEPIS]

2022-01-17 10:37

Domowe krople na przeziębienie skutecznie złagodzą katar i objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Składniki niezbędne do ich wykonania kupisz w aptece lub sklepie zielarskim. Warto je przygotować, bo mogą stanowić nieocenione wsparcie w sezonie jesienno-zimowych infekcji.

Domowe krople na przeziębienie - bezpieczne i skuteczne [PRZEPIS]
Autor: Getty Images
Domowe sposoby na przeziębienie

Domowe krople na przeziębienie to jeden ze specyfików rodem z babcinej apteczki. Jednak w odróżnieniu od wielu innych preparatów tego typu (co do których nie ma pewności, że faktycznie działają) są bardzo skuteczne, gdyż w ich składzie znajdują się substancje o sprawdzonym i udowodnionym działaniu, w tym jeżówka purpurowa.

Mimo to nie są standardowym lekiem, nie kupisz ich więc w aptece. W większości aptek (i sklepów zielarskich) można jednak kupić wszystkie składniki niezbędne, by je przygotować. Zobacz, dlaczego warto.

Spis treści

  1. Domowe krople na przeziębienie: właściwości lecznicze
  2. Domowe krople na przeziębienie - przepis
  3. Domowe krople na przeziębienie - jak je stosować?

Domowe krople na przeziębienie: właściwości lecznicze

Wbrew nazwie - nie tylko na przeziębienie. Z ich pomocą można również zapobiec - bądź skutecznie złagodzić dolegliwości towarzyszące innym infekcjom.  

Domowe krople na przeziębienie:

  • wspierają odporność, zapobiegając infekcjom takim jak przeziębienie, grypa, infekcje górnych dróg oddechowych czy zapalenie oskrzeli
  • pomagają przy zapaleniu zatok, łagodząc stan zapalny
  • udrożniają nos w trakcie kataru, ułatwiają oddychanie
  • mają działanie przeciwkaszlowe i wykrztuśne
  • regenerują błony śluzowe dróg oddechowych.

Domowe krople na przeziębienie - przepis

Przygotowanie domowych kropli nie jest skomplikowane, jednak warto to zrobić z pewnym wyprzedzeniem, gdyż wymieszane składniki muszą odstać przez pewien czas.

Składniki:

Przygotowanie: wszystkie składniki przelej do butelki z ciemnego szkła, dokładnie wymieszaj, a następnie odstaw na 5 dni w ciemne, chłodne miejsce. Po tym czasie krople będą gotowe do użytku.

Domowe krople na przeziębienie - jak je stosować?

Domowe krople na przeziębienie stosujemy doustnie - jedną łyżeczkę (5 ml) należy rozcieńczyć niewielką ilością wody lub soku owocowego i pić dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przez 7 dni.

Po tym czasie dawkę trzeba zmniejszyć do 1/2 łyżeczki (2,5 ml) i regularnie zażywać (po uprzednim rozcieńczeniu) przez kolejne 4-5  tygodni. Po tym czasie konieczna jest dwutygodniowa przerwa w kuracji.

Czy jesteś hipochondrykiem?

Pytanie 1 z 11
Ostatnio często miewasz zgagę. Co o tym myślisz?
hipochondryk