9 łatwych sposobów na obniżenie poziomu cukru we krwi. Sprawdzone i skuteczne

2021-09-01 12:42

Wysoki poziom cukru we krwi, potwierdzony w badaniach laboratoryjnych, to zawsze powód do niepokoju. W takiej sytuacji oprócz konsultacji z lekarzem i przyjmowania zapisanych przez niego leków warto również stosować metody, które w naturalny sposób pomogą go obniżyć. Przedstawiamy te najskuteczniejsze.

Wysoki poziom cukru
Autor: Getty Images

Zbyt wysoki poziom cukru we krwi towarzyszy m.in. stanowi przedcukrzycowemu i cukrzycy. Pojawia się, kiedy trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny (hormonu, który m.in. pomaga regulować poziom glukozy we krwi), lub organizm nie jest w stanie jej skutecznie wykorzystać.

Cukrzyca, cichy zabójca

Niekiedy daje konkretne objawy - może to być np. zmęczenie i osłabienie, suchość w jamie ustnej, wielomocz czy przesuszona skóra), ale u niektórych osób objawy hiperglikemii mogą w ogóle nie występować.

Stan ten zawsze wymaga leczenia. Dodatkowo wysoki poziom cukru można obniżyć za pomocą prostych, naturalnych sposobów. Ale jeżeli lekarz zalecił już leki regulujące poziom cukru we krwi, stosowanie poniżej przedstawionych metod warto dodatkowo z nim omówić po to, by stężenie cukru nie spadło do zbyt niskiego poziomu.

9 łatwych sposobów na obniżenie poziomu cukru we krwi

Czy grozi Ci cukrzyca?

Pytanie 1 z 15
Czy ktoś z twojej najbliższej rodziny (matka, ojciec, siostra, brat) ma cukrzycę?