Powikłania po poronieniu - krwawienie [Porada eksperta]

2014-10-27 16:19 Barbara Grzechocińska

Witam, trzy tyg temu mialam poronienie w 17 tyg ciazy z zabiegiem pod narkoza poniewaz lozysko nie chcialo sie odkleic, zabieg byl w uk.dzis to juz 3 tyg i 1 dzien po a ja ciagle plamie lub pojawia sie swieza krew i do tego bol krzyza podbrzusza i pochwy mam wrazenie jakby moja pochwa byla zbita czasami musze az kucnac na kolano i ja przycisnac bo mocno cos mnie tam rwie, czy to normalny objaw pozabiegowy?? Do tego stracilam 2,5 litra krwi i ciagle boli mnie glowa, garaczki nie mam bo rzadko ja mam nawet przy jakis infekcjach chociazby pecherza,

Chciałabym pani pomóc, tylko jak? Utrata 2,5 litrów krwi to ponad połowę całej krwi, którą pani posiada. Biorąc to pod uwagę oraz, że od 3 tygodni pani krwawi, to znaczy, że najprawdopodobniej wymaga pani przetoczenia krwi. Jednym z objawów jest anemia. Tak długie krwawienie oraz bóle po zabiegu są niewątpliwie powikłaniem. Wymagają przeprowadzenia badań i leczenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE